Sumitomo (SHI) Demag na targach Fakuma 2015

Wtryskarka IntElect z nowymi funkcjami dla jeszcze lepszej precyzji i jakości

W połowie roku 2015, IntElect, w pełni elektryczna i wysokoprecyzjna wtryskarka Sumitomo (SHI) Demag, została wyposażona w standardzie o wiele dodatkowych opcji, które będą zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów Fakuma. W rezultacie, proces produkcji na maszynach IntElect jest teraz bardziej niezawodny i powtarzalny, a detale są produkowane z większą precyzją i posiadają wyższą jakość. Dodatkowo nowe funkcje ułatwiają obsługę maszyny, zarówno podczas pracy, jak i zmiany formy. Podczas wystawy na targach Fakuma zostanie zaprezentowane automatyczne balansowanie ciśnienia w formie czterogniazdowej dla precyzyjnych detali przemysłowych z niezawodną powtarzalnością powierzchni detalu nawet w trudnych warunkach napełniania. Ta maszyna wraz modułami oszczędzania energii jest specjalnie zaprojektowana, aby dostosować się do wysokich wymagań precyzji producentów detali przemysłowych w branży elektronicznej, optycznej czy samochodowej.

Interaktywna obsługa wtryskarki IntElect ułatwia i znacząco przyspiesza procedurę ustawienia formy, podczas gdy nowe opcje uruchomienia dla jednostki zamykania i innych zaawansowanych funkcji przetrysku sprawiają, iż obsługa maszyny staje się niezwykle łatwa.

Kilka jednostek wtryskowych dostępnych jest teraz dla maszyn IntElect w pięciu, a nie trzech różnych rozmiarach ślimaka, co pozwala na większą uniwersalność procesów i zgodność z wymaganym czasem przebywania tworzywa w cylindrze dla różnych gam produktów.

Podczas wtrysku profil ciśnienia wtrysku może być teraz dokładnie monitorowany. Dodatkowy zakres tolerancji pozwala na lepszą kontrolę procesu i chroni formę przed przepełnieniem. Measured Value Acquisition (MVA) do analizy procesu i optymalizacji pozwala obecnie użytkownikowi na wybór ustawień własnych bądź wcześniej zdefiniowanych, co ułatwia przetwarzanie danych procesu. Dodatkowe opcje z nową szatą graficzną zwiększają zakres zastosowania MVA. Nowy, standardowy ekran zużycia energii przez maszynę udowadnia efektywność operacji wykonywanych na maszynie IntElect.

Specjalnie opracowany przez Sumitomo (SHI) Demag moduł aciveDynamics służący zapewnieniu efektywności energetycznej w maszynach zapewnia optymalne współdziałanie komponentów w układzie przeniesienia napędu. Dzięki perfekcyjnie do siebie dopasowanym silnikom, konwerterom i układom sterowania maszyny można osiągnąć niezwykle krótkie czasy próbkowania regulatorów osi, co zapewnia wysoką dynamikę, precyzję i powtarzalność produkcji.

Zaktualizowany został również szeroki zakres opcjonalnego wyposażenia maszyn IntElect. Funkcja siły wyrzutnika w całym ruchu do przodu i do tyłu może być teraz monitorowana z wysoką czułością. To rozszerzenie zapewnia nie tylko nowy poziom ochrony formy, ale także pozwala na bardzo szybkie ruchy wyrzutnika. Innym dodatkiem jest nowa, zintegrowana jednostka hydrauliczna z serwonapędem dla wyższej prędkości dyszy, która może być również stosowana jako rdzeń wypychacza.

System activeFlowBalance wyrównuje nieregularne, wahające się poziomy wypełnienia w formach wielogniazdowych i zapobiega niepożądanym efektom, takim jak przetrysk, zbyt małe wypełnienia i tworzenie się gratu. Funkcja ta podczas przejścia z fazy wtrysku na fazę docisku wykorzystuje odprężenie uplastycznionego materiału w celu uzupełnienia poziomu wypełnienia w częściowo wypełnionych gniazdach, w których panuje niższe przeciwciśnienie. Poziom wypełnienia wyrównuje się w naturalny sposób, bez wydłużania czasu cyklu. Ta sprawdzona funkcja została teraz rozszerzona i jest obecnie nawet łatwiejsza i bezpieczniejsza w użyciu.

W systemie activeLock regulowany zawór zwrotny aktywnie zamyka proces przed wtryskiem, co zapewnia niezmienny proces zamykania podczas każdego cyklu. Dzięki temu poprawia się powtarzalność, zredukowana zostaje liczba wahań procesu oraz zmniejsza się ryzyko powstawania odpadów.

Innym systemem oszczędzania energii jest activeAdjust - moduł optymalizacji osi, aktywny system ochrony formy i nowy system elektrycznego kontrolowania temperatury w gniazdach i przepływu tworzywa activeMouldWater. Sterowanie NC5 plus analizuje najistotniejsze dane procesu, co poprawia dokładność monitorowania procesu i pozwala na wcześniejsze wykrycie potencjalnych zakłóceń w systemie kontroli temperatury lub formy.

Podczas targów Fakuma 2015 maszyna IntElect 100-340 o sile zamykania 1000 kN oraz robotem linearnym SDR 11S będzie obsługiwana ze zintegrowaną, kompaktową osłoną zabezpieczającą. Robot zabiera detale z gniazd, usuwa wypraskę i podaje ją do dalszych stacji kontroli, gdzie jest dokonywany pomiar optyczny i monitoring rozkładu temperatury za pomocą kamery termowizyjnej, co zapewnia 100-procentową kontrolę jakości. Detal - obudowa sprzęgła rury zasilającej w AdBlue, wykonana z PA66-GF15 - posiada kilka złożonych struktur na końcu drogi przepływu, co stanowi wyzwanie w wypełnianiu i może powodować przetryski. Na 4-gniazdowej formie firmy Giebeler GmbH (Eschenburg, Niemcy) firma Sumitomo (SHI) Demag pokazuje, jak system activeFlowBalance podnosi jakość napełniania przy jednoczesnej optymalizacji stabilności procesu, oraz poprawia jakość detalu. Jest to połączone ze znaczącym spadkiem zużycia energii w porównaniu do wtryskarek hydraulicznych oraz bardziej harmonijnym i szybszym cyklem z równoczesnymi ruchami maszyny i robota. Robot jest w stanie poruszać się do wewnątrz formy w sposób zsynchronizowany podczas otwarcia formy. W ten sposób może on usunąć detal podczas całkowitego otwarcia formy, a z drugiej strony - maszyna może zamykać formę, kiedy robot wciąż odsuwa się od formy.

Oprócz IntElect 100, Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje jeszcze dwie maszyny IntElect 50 podczas produkcji na żywo na stoiskach zaprzyjaźnionych firm: Sepro (hala A1, stoisko 1203) oraz ONI (hala A5, stanowisko 5103).

Sumitomo (SHI) Demag

Osłona przemysłowa wykonana z PA66-GF15 z trudnymi wymaganiami dla precyzji na końcu drogi przepływu. Wytwarzana na wtryskarce IntElect firmy Sumitomo (SHI) Demag z modułem activeFlowBalance moduł efektywności produkcji dla balansowania ciśnienia w formach wielogniazdowych.Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH
Fakuma 2015: hala B1, stoisko 1105

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Targi 809

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83