Supravis wprowadził folię dla branży medycznej

Firma Supravis wprowadziła na rynek nowe folie gąsior Unifilm X Gux, zapewniające udane przeprowadzenie procesu sterylizacji.

Nowa folia, która jest produkowana z kompozycji poliamidów oraz polietylenów, znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle medycznym, a konkretnie przy pakowaniu opatrunków, igieł i strzykawek. Spełnia jego wymagania, bowiem wszystkie wyroby medyczne przed procesem sterylizacji muszą być zapakowane. Opakowanie chroni sterylizowaną zawartość przed skażeniem i zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz przed uszkodzeniem podczas sterylizacji i transportu. Tym samym więc bezpieczne opakowania medyczne pozwalają na swobodny dostęp czynnika sterylizującego do wyjaławianego materiału oraz utrzymują jego sterylność.

Jak tłumaczą producenci folii produkt gąsior Unifilm X Gux to idealne rozwiązanie do pakowania artykułów medycznych wymagających sterylizacji parą wodną nawet do 134 st. C. Folia jest również rekomendowana jako folia dolna przeznaczona do termoformowania. Ponadto umożliwia pakowanie próżniowe lub pakowanie z zastosowaniem wymiany atmosfery modyfikowanej (MAP). Przeznaczona jest do rolowych maszyn pakujących.

To co cechuje ją w największym stopniu to wysoka odporność mechaniczna na uszkodzenia, bardzo dobra barierowość na przenikanie gazów i pary wodnej, sprawna zgrzewalność z foliami polipropylenowymi, wysoka klarowność i połysk.

Supravis Group to przedsiębiorstwo ze znaczącym udziałem w polskim rynku opakowań dla przemysłu spożywczego i sprzedażą eksportową sięgającą blisko 50 proc. przychodów.

Czytaj więcej: Folia 293