Suwary mogą budować fabrykę

Suwary mogą budować fabrykę
Nabiera tempa inwestycja firmy Suwary, która skutkować będzie wzrostem produkcji opakowań z tworzyw sztucznych.

Grupa Kapitałowa Suwary poinformowała o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę swojego zakładu w Ksawerowie. Spółka zamierza wybudować w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nową halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ponad 4 tys. mkw. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 33,6 mln zł. Jej koniec przewidziano na 2016 r.

Suwary planują w projektowanym zakładzie rozszerzyć swa obecną działalność prowadzoną w Pabianicach i znaczącą podnieść istniejące moce przerobowe. Spółka zamierza uruchomić w nowej fabryce zaawansowane technologicznie maszyny światowej klasy, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania. Dodatkowo Suwary planują rozpocząć w nowym zakładzie produkcję ekologiczną, skupiającą się na wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu, wprowadzić bezodpadowe procesy produkcyjne oraz odzyskiwać ciepło, które będzie ponownie wykorzystywane m.in. do ogrzewania hal produkcyjnych.

- Bardzo nas cieszy, że kolejny etap prac związanych z uruchomieniem naszej produkcji w Ksawerowie został zrealizowany. Ogłosiliśmy już konkurs na generalnego wykonawcę i mam nadzieję, że już w październiku wyłonimy firmę, która zbuduje nową halę produkcyjno-magazynową. Z pewnością inwestycja ta przyczyni się do realizacji strategii, którą konsekwentnie wprowadzamy w życie” - powiedział Walter Kuskowski, prezes zarządu Suwary.

Czytaj więcej: Inwestycje 714Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże