Światowe Targi Przemysłu Napojów i Pokarmów Płynnych - drinktec 2017

Wiodące targi

91 proc.Wystawców ocenia targi drinktec jako swój nr 1. Na targach w Monachium prezentowany jest cały łańcuch produkcyjny przemysłu napojów - od surowców i składników, po produkcję, napełnianie, pakowanie, logistykę i marketing. Dane z drinktec 2013 mówią same za siebie: 132 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 1400 wystawców z 76 krajów i ok. 67 000 zwiedzających z 183 krajów.
drinktec ma zdecydowanie międzynarodowy format: 61 proc. Wystawców (z 76 krajów) i 62 proc. Odwiedzających (z 183 krajów) pochodzą spoza Niemiec. Żadne inne wydarzenie nie przyciąga tylu profesjonalistów z całego świata. Ten międzynarodowy zasięg zwiększa komunikację i biznes: 94 procent wystawców ocenia atmosferę na drinktec jako "doskonałą lub dobrą".

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem VDMA skupiającym m. in.: producentów maszyn do przetwarzania żywności i maszyn pakujących, uczestnicy targów będą mieli do dyspozycji dwie nowe usługi cyfrowe: katalog rozwiązań i przewodnik po innowacji. Oba narzędzia online pomogą użytkownikom szybko znaleźć poszukiwane rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb branży.

Targi drinktec zostały wzbogacone o specjalny obszar wystawy z zakresu przemysłu winiarskiego: SIMEI. Podczas targów drinktec na powierzchni blisko 20.000 m² w hali C2 i C3 zaprezentują się wystawcy targów SIMEI - Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Maszyn Winiarskich i Napełniania Butelek. Włoskie targi SIMEI odbywają się naprzemiennie w Monachium i Mediolanie.

W czasie targów drinktec 2017 w hali C1 odbędą się dodatkowo Międzynarodowe Targi Gospodarki, Technologii i Innowacji Olejów Roślinnych i Tłuszczów Zwierzęcych oils+fats 2017 - jedyne specjalistyczne targi tej branży w Europie.

Kalendarz imprez towarzyszących targom drinktec jest imponujący: zawiera 5 konferencji: drinktec Forum, PETnology Europe, water-technology@drinktec Symposium, BevTech Europe - konferencja techniczna dotycząca aspektów wytwarzania napoi bezalkoholowych oraz International MicroBrew Symposium - wydarzenie skupiające browarników z mikrobrowarów i browarów rzemieślniczych z całego świata.

W ramach „Competitions and awards” producenci napojów będą mogli zmierzyć się w kilkudziesięciu kategoriach, jak na przykład World Cup for Beer Sommeliers, gdzie ponad 60 sommelierów z całego świata sprawdzi swoje umiejętności. W odbywającym się po raz czwartym konkursie „SIMEI Innovation Challenge”, w kategorii „Technological Innovation Award” zostaną nagrodzone, zasługujące na szczególną uwagę w branży winiarskiej projekty wyznaczające nowe wzorce, których rozwój wymagał znacznej wiedzy naukowej w połączeniu z ugruntowaną wiedzą fachową. W kategorii „ New Technology SIMEI Award” nagrody przyznane zostaną projektom zawierającym innowacje produktowe w sposób znaczący poprawiający proces produkcji wina.

drinktec2013

Copyright "Messe München"