Synthos największym europejskim producentem EPS

Synthos największym europejskim producentem EPS
26 sierpnia Komisja Europejska zatwierdziła zakup Ineos Styrenics na rzecz Synthos SA. Transakcja zakupu jednostki biznesowej Ineos Styrenics European Holding BV została z powodzeniem sfinalizowana 31 sierpnia 2016. Tym samym oświęcimska firma chemiczna stanie się europejskim liderem rynku polistyrenu spienialnego (EPS). Wartość transakcji wyniosła 80 mln euro.

O kupnie spółki Synthos S.A. informował na początku maja br. Wówczas doszło do porozumienia z Ineos Enterprises w sprawie sprzedaży Ineos Styrenics. Spółka dotychczas była liderem produkcji polistyrenu spienialnego (EPS) w Europie, oferując wysokiej jakości produkt dla przemysłu budowlanego i opakowaniowego.

- Cieszymy się, że transakcja, którą ogłosiliśmy kilka miesięcy temu została zatwierdzona przez właściwe instytucje - powiedział Tomasz Piec, wiceprezes zarządu Synthos SA, bezpośrednio nadzorujący transakcję zakupu Ineos Styrenics po stronie polskiej spółki. - To kolejny etap realizacji naszej długoterminowej strategii i rozwoju firmy. Zakup Ineos Styrenics sprawi, że Synthos staje się liderem produkcji w kolejnym obszarze przemysłu chemicznego. Poszerzanie portfela produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych sprawiają, że Synthos umacnia swoją pozycję znaczącego gracza na rynku chemicznym nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Wraz z zakupem Ineos Styrenics, Synthos przejmie trzy zakłady produkcyjne, z których dwa znajdują się w północnej Francji (Wingles i Ribécourt), a trzeci w Holandii (Breda). Dodatkowo w Bredzie funkcjonuje nowoczesne centrum technologiczne, w skład którego wchodzą specjalistyczne laboratorium badawcze oraz zakłady pilotażowe, w których testowane są innowacyjne produkty wdrażane przez spółkę.

Zakup Ineos Styrenics pozwoli Synthos SA na dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS), a także utrzymanie pozycji lidera produktów styropianowych wśród materiałów izolacyjnych.