System Finish Quantumatic firmy Reckitt Benckiser Polska

System Finish Quantumatic firmy Reckitt Benckiser Polska
Firma Reckitt Benckiser Polska opracowała innowacyjne rozwiązanie dla branży chemii gospodarczej. Stworzyła pierwszy w pełni zautomatyzowany system dozowania detergentu do mycia naczyń.

Nowość nazwana została jako System Finish Quantumatic. Ten przemyślany projekt jest przykładem rozwiązania, w którym osiągnięciem technicznym jest cały system. Jest to system dozowania detergentu, który automatycznie dozuje produkt na potrzeby 12 przebiegów zmywania bez potrzeby ponownego napełniania. To istotne, gdyż utrzymanie wszystkich 12 wkładów w stanie suchym do czasu, gdy będą potrzebne, wymaga precyzyjnego współdziałania urządzenia i opakowania, a tolerancja w procesie produkcji opakowań musi być napięta do najwyższych granic.

System zapewnia również korzyści ekologiczne, gdyż opakowania PET typu blister są wykonane w 70proc. z folii PET pochodzącej z recyklingu.

Osiągnięcie Reckitt Benckiser zostało wyróżnione m.in. przez firmę DuPont Packaging & Industrial Polymers organizująca od 22 lat konkursu DuPont Awards for Packaging Innovation. Promuje on rozwiązania, które wykazały się innowacyjnością i dążeniem do współpracy w dziedzinie opakowań między różnymi regionami geograficznymi i segmentami rynku. Ogłoszenie tegorocznych wyników miało miejsce w Genewie.

System Finish Quantumatic firmy Reckitt Benckiser PolskaCzytaj więcej: Opakowania 1108 Nagrody 210