Szybkie odizolowanie przewodów chainflex CFRIP firmy igus

Szybkie odizolowanie przewodów chainflex CFRIP firmy igus
Przewody chainflex z paskiem do odizolowania CFRIP można otwierać równie łatwo jak zamek błyskawiczny. To pozwala użytkownikom oszczędzić do 50 procent czasu poświęconego na odizolowanie płaszcza zewnętrznego, co jest szczególnie przydatne przy długich przewodach, np. przy montażu szaf sterowniczych. W ten sposób specjalnie zaprojektowany plastikowy pasek o wysokiej odporności na rozciąganie nigdy nie uszkodzi żył przewodu. Rezultat ten został potwierdzony w laboratorium testowym firmy igus.

Ten jedyny w swoim rodzaju sposób usuwania płaszcza z ruchomych przewodów został wyróżniony w roku 2016 prestiżową nagrodą za innowacyjność iF Design Award i jest stosowany przez firmę igus w coraz szerszym asortymencie przewodów chainflex.

Podczas Targów Hanowerskich 2016 firma igus poinformowała o kolejnym poszerzeniu asortymentu: obecnie oferuje 569 typów przewodów z paskiem do otwierania, przeznaczonych do różnorodnych zastosowań, od przewodów sterowania i pomiarowych, po przewody do silników i serwoprzewody. Co więcej, przewody te są dostępne od ręki i - jak wszystkie przewody chainflex - są objęte 36-miesięczną gwarancją.

Chcąc dodatkowo ułatwić pracę z przewodami chainflex, firma igus oferuje nieskomplikowane, ale bardzo przydatne narzędzie.

- Na podstawie licznych życzeń klientów opracowaliśmy narzędzie, pozwalające bez wysiłku otwierać ręką przewody chainflex CFRIP - mówi Rainer Rössel, kierownik działu chainflex w firmie igus. - Wystarczy założyć je jak naparstek, chwycić pasek do rozrywania i pociągnąć go aż płaszcz przewodu zostanie otwarty na żądaną długość. Dzięki temu, podczas otwierania przewodu pasek nie wbija się boleśnie w dłoń.

Nowe narzędzie z tworzywa sztucznego można już zamawiać pod nazwą MT.CFRIP.

igus


Czytaj więcej: Tworzywa techniczne 59

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska