Szybsze dostawy w Elesa+Ganter

Szybsze dostawy w Elesa+Ganter
Firma Elesa+Ganter zwiększyła przepustowość swoich centrów magazynowo-logistycznych, dzięki czemu znacząco przyspieszony został system dostaw oferowanych produktów.

Proces modernizacji przeprowadzonych w spółce dotyczył magazynów wysokiego składowania. Wprowadzone zmiany pozwalają na zwiększenie prędkości poboru produktów i eliminację zatorów w procesie realizacji zamówień. Systemy magazynowe zarówno Elesy jak i Gantera, mogą pochwalić się wskaźnikiem osiągalności produktów z półki na poziomie 98,8 proc. Oznacza to w praktyce, że wszystkie produkty standardowe jak i te robione na specjalne zamówienie są składowane i dostępne od ręki.

- Wprowadzane zmiany, których celem jest przyspieszenie dostaw, obejmują także polski oddział Elesa+Ganter. Istniejący w kraju magazyn jest obecnie w fazie rozbudowy. Cały proces zmian logistycznych prowadzi do stworzenia w Polsce systemu, gdzie każdy standardowy produkt prezentowany w katalogu jest dostępny i dostarczony do klienta w ciągu 24 godzin. Warto w obecnej chwili nadmienić, że już teraz w polskim magazynie Elesa+Ganter dostępnych jest ponad 10 tys. produktów z terminem dostawy 24 godzin - mówi Filip Granowski, Dyrektor Sprzedaży Elesa+Ganter Polska.

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter.

Aktualnie Elesa + Ganter to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. "International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.

Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. Elesa+Ganter Polska zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki na terenie naszego kraju.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska