Targi Eurotool / Blach-Tech-Expo w Krakowie

Nowością Eurotool był Salon Technologii CAx. Był on skierowany do inżynierów, chcących w pełni korzystać z nowych technologii komputerowych.

- Odnotowaliśmy duże zainteresowanie naszymi prezentacjami i dużo większą frekwencję niż na podobnym wydarzeniu w Sosnowcu. Bardzo zależy nam, aby inspirować inżynierów młodego pokolenia i pokazywać im, że to jest element innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy - przekonuje Jan Bis, prezes Polskiego Stowarzyszenia Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx.

W trakcie imprezy można było zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania udziałem w jedynym w kraju Salonie Kooperacji Przemysłowej. Swoją ofertę zaprezentowało kilkadziesiąt małych i średnich przedsiębiorstw.

- Takiej propozycji jak Salon Kooperacji Przemysłowej brakowało na polskim rynku. Każda firma mogła zaprezentować większym graczom rynkowym w czym czuje się najlepiej. Pierwszy raz wystawiamy się w kraju i targi są dla nas niezwykle udane. Zainteresowanie klientów było bardzo duże. W drugi dzień wpłynęło do nas nawet pierwsze zapytanie ofertowe – cieszył się Mariusz Kamiński z firmy Bakpit.

Eurotool 2012


Jak zawsze na targach nagrodami wyróżniono najlepsze produkty. W Krakowie były to statuetki Smoka Wawelskiego. Trofea przyznano w trzech kategoriach.

Kategoria obrabiarki
Dużego Smoka Wawelskiego, czyli Główną Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymała firma Eckert za przecinarkę Szafir BL2 z głowicą 3D własnej produkcji.

Małego Smoka Wawelskiego otrzymała Jarocińska Fabryka Obrabiarek za frezarkę narzędziową FN40V także własnej produkcji.

Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Stigal za bezprzewodowy sterownik przecinarek plazmowych smartCONTROL produkcji Stigal.

Kategoria narzędzia
Dużego Smoka Wawelskiego – Główną Nagrodę w Konkursie Targowym otrzymała firma Oerlikon Balzers Coating Poland za Balinit Latuma Supertwardą powłokę PVD.

Małego Smoka Wawelskiego otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za wyprodukowany przez siebie zestaw narzędzi do nagniatania powierzchni złożonych na obrabiarkach CNC.

Wyróżnienie otrzymała firma Archimedes za szlifierkę pneumatyczną kątową SK-125A9 własnej roboty.

Kategoria wyposażenie technologiczne
Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Marcosta za brykieciarkę PM1 20T produkcji S.F.H.

Wyróżnienie otrzymała firma Fatpol Tools za precyzyjne uchwyty wiertarskie własnej produkcji.

Kolejna odsłona targów Eurotool/Blach-Tech-Expo w przyszłym roku w terminie 15 – 17 października.