Targi Kielce powiększają infrastrukturę

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Targi Kielce, to zdecydowani liderzy polskiego rynku targowego. Organizowany przez kielecką spółkę Plastpol, czyli najważniejsze wydarzenie targowe przeznaczone dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce, to od dwóch lat jednocześnie najbardziej międzynarodowa impreza targowa, odbywająca się w naszym kraju.

Międzynarodowe Targi Poznańskie mogą pochwalić się 47 proc. udziałem w polskim rynku targowym. Za nimi, na drugim miejscu plasują się Targi Kielce (20 proc.). Potem mamy wyraźną przepaść. Kolejni organizatorzy imprez targowych, m.in. Międzynarodowe Targi Gdańskie nie osiągają udziału większego niż 5 proc.

Kilka dni temu na specjalnej konferencji prasowej, organizator Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, poinformował o najważniejszych planach związanych z rozwojem imprez odbywających się w Kielcach. Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce przyznał, że w ciągu najbliższych pięciu lat spółka zainwestuje ponad 160 mln zł w rozbudowę pawilonów wystawienniczych. Tym samym powierzchnia pawilonów ma się zwiększyć z obecnych 30 tys. mkw. do 47 tys. mkw.

Jeśli chodzi o najważniejsze projekty inwestycyjne, to planowana jest budowa kolejnej, ósmej hali wystawienniczej o powierzchni 14 tys. mkw. Powstanie też ultranowoczesne centrum kongresowe na 1000 miejsc. Najszybciej jednak, bo do końca 2009 r. na terenach Targów Kielce stanie 15-metrowej wysokości pawilon o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Będzie wyposażony w antresole i zaplecze konferencyjne.

To wszystko dobrze rokuje największym imprezom, odbywającym się w Kielcach, m.in. targom Plastpol. Już w 2007 r., głownie dzięki tej wystawie, Targi Kielce zanotowały wzrost liczby wystawców o 19 proc. w porównaniu z 2006 r. Jednocześnie o 13 procent wzrósł udział firm zagranicznych. Rok temu na Plastpolu zaprezentowało się 772 wystawców z 29 krajów. Niemal połowa prezentujących się firm pochodziła z zagranicy.

W tym roku, podczas ekspozycji przewidzianej na 27 - 30 maja, liczba ta powinna być jeszcze wyższa.

Czytaj więcej: Targi 802

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska