Targi Kielce przygotowane do Plastpolu

Targi Kielce przygotowane do Plastpolu
Najnowocześniejsze technologie przetwórcze, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, szeroki wybór tworzyw sztucznych oraz recykling - tak w skrócie można opisać XII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, które rozpoczną się 27 maja w Kielcach. To największa wystawa branży tworzyw sztucznych w Polsce, jak również w Europie Wschodniej.

Plastpol to najdynamiczniej rozwijająca się wystawa w Kielcach. Z roku na rok targi biją rekordy popularności zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.

Rok temu do Kielc przyjechało prawie 800 wystawców z 29 krajów. Tym samym firmy zagraniczne stanowiły połowę wystawców. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych zostały nagrodzone między innymi Medalem Europejskim dla Usług, który przyznawany jest przez Urząd Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego.

Targi Plastpol 2007

Plastpol to również jedna z trzech imprez organizowanych przez spółkę Targi Kielce, które zostały przyjęte do elitarnego Globalnego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI, zrzeszającego najlepsze na świecie wystawy.

Przynależność targów Plastpol do UFI gwarantuje ich międzynarodowy poziom, wysoki standard organizacyjny i znaczenie dla branży. Każda edycja dobitnie potwierdza to wyróżnienie. Plastpol to również pierwsza w Polsce impreza targowa, która doczekała się swojej zagranicznej edycji. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA - wschodni odpowiednik Plastpolu.

- Kielecka wystawa to przede wszystkim źródło rynkowych nowości oraz doskonała okazja do zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń. To miejsce spotkań najważniejszych firm z branży, prezentujących nowości w dziedzinie techniki przetwórstwa tworzyw sztucznych - mówi Justyna Gawęcka z Targów Kielce. - Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych.

Targi Plastpol 2007

Cztery targowe dni w halach Targów Kielce to okazja do zaprezentowania różnorodnych produktów z tworzyw sztucznych. Plastpol jest również jedną z niewielu okazji, aby zobaczyć całe procesy technologiczne. Nie zabraknie linii mielenia tworzyw, dobierania kolorów koncentratów barw, galwanizowania, malowania i metalizowania tworzyw, cięcia strumieniem wody, precyzyjnego wykrawania folii i płyt oraz produkcji gotowych elementów przez wtryskarki i wytłaczarki. Goście i wystawcy mogą również uczestniczyć w licznych seminariach, konferencjach branżowych, prezentujących najnowsze osiągnięcia i aktualne trendy w branży tworzyw sztucznych. Podczas ubiegłorocznej edycji targów Plastpol odbyło się 15 takich spotkań.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol odbęda się w dniach 27 - 30 maja.

Czytaj więcej: Targi 809

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska