Targi Kompozyt - Expo zyskają nową lokalizację

Targi Kompozyt - Expo zyskają nową lokalizację
W Krakowie wystartowała budowa nowoczesnego obiektu targowego.

Obiekt wystawienniczy Międzynarodowego Centrum Targowo–Kongresowego Expo Kraków ma być jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowo - kongresowych w kraju. Dzięki dużej powierzchni użytkowej (13 tys. mkw.) umożliwi organizację niemal każdego wydarzenia. Równocześnie będzie oferować największą w Krakowie powierzchnię pod dachem. Do dyspozycji wystawców będą dwie połączone ze sobą, choć niezależne hale. W centrum znajdzie się ponadto 12 klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych oraz pięć sal spotkań.

Expo Kraków to niezwykle ważna inwestycja dla istniejących od 1996 r. Targów w Krakowie. Wpisuje się w strategię rozwoju firmy, chcącej odgrywać coraz większą rolę w targowej panoramie kraju. To właśnie w Krakowie odbywają się m.in. jedyne w Polsce Targi kompozytów, czyli Kompozyt - Expo, w których uczestniczą również reprezentanci przemysłu tworzyw sztucznych.

Expo Kraków


- Na przestrzeni kilkunastu lat staliśmy się ważnym graczem na polskim rynku targowym. Stworzyliśmy w Krakowie niepowtarzalne miejsce spotkań wielu branż i dziedzin. Niektóre z organizowanych przez nas imprez rozwinęły się do tego stopnia, że musimy reglamentować powierzchnię hali. Nowa siedziba pozwoli nam złapać oddech i rozwinąć działalność, poszerzyć ofertę i podnieść jakość organizowanych przez nas wydarzeń - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Expo Kraków ma połączenie z centrum miasta, Dworcem Głównym, lotniskiem w Balicach i obwodnicą miasta. Innym atutem ma być bliskość historycznego centrum Krakowa.

Pierwsza impreza w Expo Kraków odbędzie się wiosną 2014 r.

Czytaj więcej: Targi 805 Inwestycje 716