Targi RubPlast EXPO rozpoczęte

Targi RubPlast EXPO rozpoczęte
W Sosnowcu rozpoczęły się targi RubPlast Expo. To ostatnia w tym roku impreza dla branży tworzyw sztucznych i kauczuku.

Druga edycja RubPlastu potrwa trzy dni. W nowoczesnej hali Expo Silesia zgromadziło się ok. stu wystawców. Oprócz prezentacji oferty poszczególnych firm – mowa tu m.in. o pracujących maszynach na stoiskach takich firm jak Dospel Plastics, Fompol, Wadim Plast, P&F Wartacz czy też Ponar Żywiec - targi obfitują w bogaty zestaw imprez towarzyszących.

Już pierwszego dnia zaplanowano seminarium pod patronatem merytorycznym firmy Astor poświęcone robotyzacja procesów produkcyjnych oraz systemom sterowania i przemysłowym sieciom komunikacyjnym.

Tego samego dnia odbędzie się również konferencja przygotowana przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Jej tematyka to m.in. tworzywa sztuczne w rozporządzeniu REACH, polilaktyd jako tworzywo biodegradowalne XXI wieku oraz elastyczne powłoki poliuretanowe z powłoką antystatyczną. Konferencje i seminaria odbywać będą się przez wszystkie dnia targów.

Warto też wiedzieć, że na terenie targów zostałą zorganizowana specjalna Strefa Wiedzy – w poświęcona problematyce REACH. W jej trakcie będzie można m.in. bezpośrednio porozmawiać z ekspertami, dokonać konsultacji oraz otrzymać optymalną wiedzę w zakresie rozporządzenia REACH.

Jak podkreślają organizatorzy, aby wzmocnić atrakcyjność wystawy, połączono wydarzenia branżowo i technologicznie ze sobą związane. W tych samych dniach co targi RubPlast EXPO odbywają się w Sosnowcu w Expo Silesia także Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki – HAPexpo oraz Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia.

Czytaj więcej: Targi 809