Targi branżowych specjalistów – podsumowanie EUROTOOL

Targi branżowych specjalistów…
Co stanowi o sile Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®? Międzynarodowy skład Wystawców, nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, branżowi Zwiedzający, bogata oferta firm z Polski i zagranicy, bardzo dogodna lokalizacja czy magia miasta, w którym robienie interesów to czysta przyjemność? Ilu Wystawców/Zwiedzających – tyle opinii. Każdy zwraca uwagę na nieco inny z wyżej wymienionych walorów targów, ale wszyscy zgodnie oceniają: na sukces 22. edycji złożył się po trosze każdy z nich.

Teoria i praktyka

Teoria i praktyka zawsze idą w parze – także na Targach EUROTOOL®. W tym roku dla Zwiedzających przygotowano m.in. praktyczne warsztaty w ramach II-go Forum Druku 3D, obejmujące swym zakresem zagadnienia związane z wykorzystaniem druku trójwymiarowego w przemyśle.

– Drukarki 3D już dawno wyszły poza sferę doświadczalną i mają realny wpływ na rozwój biznesu. Koncepcja Industry 4.0 wymaga od drukarek 3D wysokiej jakości i powtarzalności, a te są w stanie zagwarantować jedynie przemysłowe systemy druku 3D. Zauważamy rosnący trend w tym segmencie drukarek 3D, co potwierdza również duża frekwencja podczas drugiej edycji Konferencji Forum Druku 3D – podsumował Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D z firmy CadXpert.

Formuła Targów EUROTOOL® pozwala każdej firmie funkcjonującej w branży przemysłowej na prezentację swojej oferty w bardzo precyzyjny sposób. W tym celu po raz kolejny zorganizowano salony Automatyki i Robotyki, Technologii CAx i Kooperacji Przemysłowej. Pierwszy przyciągał przede wszystkim projektantów i integratorów systemów. W drugim prezentowane były najnowsze technologie automatyzacji linii produkcyjnych czy specjalistycznego oprogramowania. W trzecim spotykały się firmy, zainteresowane nawiązaniem współpracy w zakresie usług podwykonawczych.

targi eurotool

Pełen sukces

O sukcesie targów najlepiej świadczą bardzo pozytywne opinie Wystawców, przekazane na świeżo tuż po zakończeniu wydarzenia.

– To nasze najlepsze targi w tym roku i trzeba podkreślić, że krakowski EUROTOOL® to w naszej opinii najlepsza impreza w Europie. Przygotowywaliśmy się do niej cały rok i było warto, bo to dobry moment, aby podsumować nasze działania oraz przygotować klientów do współpracy. Uważam, że targi były bardzo efektywne – nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów z Klientami – relacjonowała Agnieszka Grzelak, Business Development Manager z firmy Bernd Siegmund GmbH.
Zadowolenia nie krył również Piotr Pachczyński, właściciel firmy PHU FAKTOR.

– Niezmiennie chwalimy Targi EUROTOOL®. Dla nas, jako Wystawców, dużym plusem jest nowoczesna hala, duży parking oraz zaplecze gastronomiczne. Ponadto mamy wsparcie organizatora na każdym etapie przygotowań. Widzimy również, że z roku na rok Zwiedzających przybywa. Także w trakcie tej edycji odnotowaliśmy wzrost klientów, co nas bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wyniki sprzedażowe.

Frekwencję doceniał również Marcin Hoszwa, Marketing and Business Development Manager z SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o.

– Z udziału w wystawie jesteśmy zadowoleni – ruch na naszym stoisku był duży i odwiedzają nas stali, ale również i nowi klienci. Przyjeżdżamy na Targi EUROTOOL® do Krakowa, gdyż ta impreza – w porównaniu z innymi targami – wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą. Podtrzymujemy swoją opinię, że impreza jest bardzo dobrą okazją do zaprezentowania oferty firmy. Dla nas dodatkowym atutem jest Kraków – w tym rejonie mamy wielu klientów i możemy się z nimi tutaj spotkać.

Targi EUROTOOL® to ostatnie wystawy w kalendarzu imprez, organizowanych w 2017 roku przez Targi w Krakowie. Najbliższą okazją do spotkania w gronie branżowych specjalistów będą 2. Targi INNOFORM, odbywające się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Obrabiarki 51 Narzędzia 100