Targi drinktec 2017 - w tym roku Oktoberfest zaczął się wcześniej

Performance through understanding

Na targach drinktec nie mogło oczywiście zabraknąć grupy Tetra Laval - koncernu z siedzibą w szwajcarskim Pully, oferującego kompletne rozwiązania w zakresie pakowania, przetwarzania i dystrybucji produktów żywnościowych. Grupa prowadzi działalność w pięciu segmentach: produkcja mleka, przetwórstwo żywności, przetwórstwo spożywcze, pakowanie i dystrybucja żywności – w jej skład wchodzą firmy Tetra Pak (opakowania aseptyczne), DeLaval ( systemy do produkcji mleka) i Sidel (kompletne rozwiązania linii PET - począwszy od pakowania i rozdmuchiwania, a skończywszy na paletyzacji).

Prezentując swoją ofertę firma Sidel - wspólnie z Gebo Cermex - pokazała kilka przełomowych rozwiązań do pakowania na targach drinktec 2017, wspomagających producentów w zaspokajaniu potrzeb rynku napojów.

Podczas targów drinktec miała miejsce światowa premiera Sidel Super Combi - zintegrowanego systemu „All-in-one” przeznaczonego do produkcji wody i napojów gazowanych.

Sidel Super Combi to rozwiązanie nowej generacji, łączące w sobie pięć elementów: podajnik wstępny, urządzenie do rozdmuchu, napełniarkę, etykieciarkę, i zakręcarkę. Autonomiczna regulacja Sidel Intelli-adjust kontroluje wydajność systemu i automatycznie dostosowuje ją do potrzeb producenta.

Zautomatyzowany system ostrzegania EIT (Efficiency Improvement Tool) informuje o możliwych usterkach, braku etykiet lub zakrętek. Oprogramowanie Root Cause Analysis (RCA) ułatwia operatorom szybkie rozwiązywanie problemów. Wykorzystując swoje doświadczenie, platforma Sidel InUse jest w stanie przewidzieć potencjalne awarie i zoptymalizować plany konserwacji. Dostępna przez smartfon lub tablet z dedykowaną aplikacją mobilną - stworzona zarówno dla systemu Android, jak i iOS - platforma umożliwia producentom udostępnianie i interpretowanie danych podłączonego sprzętu. Pomaga to przyspieszyć rozwiązywanie problemów i daje szansę na szybkie wykrycie ewentualnych problemów, a także daje wskazówki co do ich skutecznego rozwiązania. Super Combi zapewnia również dostęp w czasie rzeczywistym do repozytorium Sidel Big Data - gdzie dane klientów są bezpiecznie przechowywane w warunkach całkowitego bezpieczeństwa cybernetycznego - w celu dopracowania własnych algorytmów predykcyjnych. Pozwala to na utrzymanie, sterowanie a nawet zwiększenie wydajności głównych komponentów i modułów.

Sidel Super Combi


Na stoisku koncernu Sidel pokazano również platformę Agility 4.0, która oferuje klientom lepszą łączność, większą elastyczność i sprawniejsze reagowanie w trakcie masowej produkcji. Program obejmuje inteligentne maszyny, systemy, analizę danych, cyfrową łączność oraz narzędzia symulacyjne. Platforma nadaje kształt koncepcji inteligentnych zakładów produkcyjnych, której celem jest zapewnienie klientom większego wyboru poprzez personalizację opakowań na skalę masową oraz zróżnicowanie produktów.

Firma Gebo Cermex - część Grupy Sidel - zaprezentowała szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu materiałów, w tym najnowsze osiągnięcia w zakresie automatyzacji i łączności, zapewniające większą wydajność linii rozlewniczych. Mogliśmy zobaczyć m. in.: system FlexiLoad, czyli najnowszą odsłonę rozwiązania ładującego zasobniki kartonów czy też AQ Flex - uniwersalny system transportowy "all-in-one".

- Po 50 latach działalności w obszarze rozwiązań w zakresie transportu i systemów regulacji, uważamy że ten system jest zwieńczeniem naszych procesów innowacyjnych - powiedział Ludovic Tanchou, wiceprezes ds. strategii, produktów i innowacji w Gebo Cermex.

Linia pakująca AQFlex jest umożliwia pracę z prędkością od 1 000 do 100 000 pojemników na godzinę, jej kompaktowa konstrukcja zapewnia oszczędność do 40% miejsca w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Gebo Cermex AQFlexAQFlex drinktec