Targi drupa również dla branży opakowaniowej

Targi drupa również dla branży opakowaniowej
Drupa 2008 to kolejna, po zakończonych właśnie targach interpack 2008, odbywająca się w niemieckim Düsseldorfie impreza, na której branża opakowaniowa będzie mogła zapoznać się z najnowszymi rynkowymi osiągnięciami, tym razem dotyczącymi głównie przemysłu poligraficznego i papierniczego. Nasz serwis Plastech.pl prowadzi przedsprzedaż biletów to wydarzenie.

Międzynarodowe Targi Poligraficzne drupa to wystawa odbywająca się co cztery lata. W 2004 r. pokazało się na niej 1950 wystawców z 54 krajów. Na terenach wystawienniczych pojawiło się też ponad 400 tys. gości. Tegoroczna Drupa zapowiada się jeszcze okazalej jeśli chodzi o liczby.

Jednym z największych wystawców, których zobaczymy w dniach 29 maja - 11 czerwca w halach w Düsseldorfie będzie działający z powodzeniem również na polskim rynku koncern Heidelberg.

Najważniejszą częścią jego ekspozycji będą najnowsze maszyny drukujące dla drukarni opakowaniowych i akcydensowych. Firma zademonstruje m.in. nowe modele maszyn drukujących Speedmaster. W zakresie introligatorni swoją premierę będzie miała złamywarka Stahlfolder KH 82 z automatycznym złamem krzyżowym. Nowością jest również składarko-sklejarka Diana X 115. Innym ciekawym punktem ekspozycji będą rozwiązania integracyjne: Prinect Press Center, Prinect Packaging Workflow oraz Prinect Axis Control.

Heidelberg na targach drupa 2008

Opis nowości rozpocznijmy od integracyjnego rozwiązania Prinect Packaging Workflow.

Pod tą nazwą kryje się jednolity proces produkcyjny związany drukowaniem opakowań. Prinect to nic innego jak tylko lepsza jakości, większa szybkość i przejrzystość w zakresie produkcji opakowań. Heidelberg opracował nowe moduły Prinect pod kątem efektywnego druku opakowań. Dzięki temu proces produkcyjny oparty można konfigurować stosownie do różnych wymagań związanych z drukiem opakowań. Bez znaczenia jest to, czy drukarnia specjalizuje się w jednej dziedzinie, chce produkować opakowania i akcydensy, czy też szuka możliwości wprowadzenia bazowego rozwiązania integracyjnego.

Interesującą propozycją dla drukarni opakowaniowych, etykietowych i akcydensowych może być też sztandarowe urządzenie koncernu Heidelberg, czyli maszyna Speedmaster XL 75 o prędkości drukowania dochodzącej do 18 tys. arkuszy na godzinę. Maszyny Speedmaster XL 75 konfigurowane według specyficznych potrzeb klientów mogą posiadać możliwości uszlachetniania lakierami UV, a także dysponować podwójnymi zespołami lakierującymi, funkcją nanoszenia folii na zimno. Mogą być też konfigurowane z fleksograficznymi zespołami drukującymi przed zespołami offsetowymi.