Targi drupa również dla branży opakowaniowej

Na targach drupa 2008 Heidelberg przedstawi poza tym dwie nowe maszyny wielkoformatowe - Speedmaster XL 145 i Speedmaster XL 162. Wzbogacają one ofertę koncernu w odniesieniu do offsetowych maszyn arkuszowych. Głównymi obszarami zastosowań tych maszyn jest drukowanie opakowań oraz przemysłowy druk wydawniczy.

Targi drupa 2008 będą też doskonałą okazją do pokazania przez koncern szerokich możliwości urządzeń związanych z produkcją opakowań kartonowych. Przykładem tego będzie choćby nowa składarko-sklejarka Diana X 115. Za jej sprawą możliwe będzie wytwarzanie skomplikowanych opakowań kartonowych zarówno w dużych, jak i małych nakładach. Maszyna o maksymalnej prędkości dochodzącej do 650 m/min będzie w stanie wyprodukować ponad 200 tys. opakowań na godzinę. Nowa koncepcja dwóch modułów maszyny odpowiada potrzebom produkcji opakowań stawianych i opakowań z dnem automatycznym.

Jeszcze jedną nowością firmy Heidelberg prezentowaną na targach drupa 2008 i przeznaczoną dla sektora opakowaniowego będzie nowa sztanca Varimatrix CSF, pozwalająca na sztancowanie, wyłamywanie i tłocznie folią na gorąco.

Heidelberg na targach drupa 2008

Varimatrix CSF można używać jako maszyny do foliowania na gorąco, jak również jako sztancy z funkcją wyłamywania. Przeznaczona jest więc do drukarni opakowaniowych i akcydensowych.

- Używając modułu do tłoczenia folią na gorąco można efektywnie i w jednym przelocie uzyskiwać zarówno efekty metaliczne, jak też tłoczenia struktury czy reliefów. Maszyna zadziwia przy tym swoją efektywną techniką. Dzięki grzaniu strefowemu nie ma potrzeby rozgrzewania całej płyty podczas obróbki mniejszych formatów. Optymalne wykorzystanie folii zapewnione jest poza tym przez możliwość różnicowania posuwu wstęgi folii - tłumaczą przedstawiciele firmy Heidelberg.

Działająca również z powodzeniem na rynku polskim, niemiecka firma Heidelberg jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla szeroko rozumianego rynku poligraficznego i opakowaniowego. Koncern dysponuje 250 oddziałami w 170 krajach. Zatrudnia ponad 10 tys. osób.

Targi drupa 2008 odbędą się w dniach 29 maja-11 czerwca. Nasz serwis, jako partner organizatora tego wydarzenia spółki Messe Düsseldorf, prowadzi oficjalną przedsprzedaż biletów na drupę. Korzystając z naszej propozycji oszczędza się nie tylko czas, ale i pieniądze.