Telefon z tworzywa PET

Telefon z tworzywa PET
Telefon komórkowy Motoroli W233 Renew to pierwszy na świecie aparat tego typu wykonany z tworzywa sztucznego uzyskanego dzięki recyklingowi opakowań PET po wodzie mineralnej.

MOTO W233 Renew jest według zapewnień Motoroli pierwszym na świecie telefonem, do którego produkcji użyto tworzyw z butelek po wodzie mineralnej. Dokładnie jedna czwarta telefonu powstała z odpadów pokonsumenckich. Tym samym produkcja urządzenia jest przyjazna dla środowiska i opiera się o zmniejszoną w porównaniu z poprzednimi modelami Motoroli emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Urządzenie otrzymało nawet certyfikat CarbonFree, który przyznaje amerykańska organizacja Carbonfund.

Osiągnięcie Motoroli jest kolejnym krokiem producentów telefonów komórkowych korzystających z materiałów z odzysku. Zanim powstał pokazywany przez nas aparat powstawały już modele, których poszczególne elementy pochodziły z recyklingu. Tym samym jest to na pewno kolejne urządzenie potwierdzające rozwój trendu zmierzającego w kierunku redukcji ilości zanieczyszczeń i zmniejszenia emisji CO2 i korzystania z materiałów podlegających recyklingowi.

Także opakowanie w jakim będzie sprzedawany telefon jest ekologiczne, bo jego wielkość zmniejszono o 22 proc. i pozbawiono je tektury. Ponadto w opakowaniu znajdzie się koperta, w której będzie można za darmo odesłać stary telefon do producenta w celu dalszego recyklingu.

W tym kontekście ciekawe jest, czy Motorola lub ktokolwiek inny pójdzie za ciosem i skonstruuje kolejny produkt, tym razem powstały z odzyskanego tworzywa użytego pierwotnie do produkcji telefonu.

Sam telefon od strony technicznej i użytkowej cechuje się posiadaniem kolorowego wyświetlacza z 65 tys. kolorów o przekątnej 1,6 cala, gniazda USB Mini, obsługą karty pamięci do 2 GB. Urządzenie waży 83 gramy oraz zapewnia dziewięciogodzinny czas rozmów bez konieczności ładowania.

Telefon Motoroli