Tetra Pak realizuje cele środowiskowe

 Tetra Pak realizuje cele środowiskowe
W 2014 roku firma Tetra Pak podjęła szereg działań, które mają jej umożliwić zbliżenie się się do realizacji celów środowiskowych, które wyznaczyła sobie do 2020 roku. Były to przedsięwzięcia prowadzące do stworzenia opakowania w pełni odnawialnego, zmniejszenia wpływu na środowisko i zwiększenia ilości opakowań poddawanych recyklingowi.

Odnawialne opakowania

W ubiegłym roku na rynku zadebiutowało opakowanie kartonowe Tetra Rex, w wersji wyprodukowanej w 100 proc. z surowców odnawialnych. Zostało ono wykonane z papieru oraz tworzywa pochodzenia roślinnego. Także jego zamknięcie, TwistCapTM OSO 34, zostało wyprodukowane z materiałów odnawialnych, pochodzących z trzciny cukrowej. Obecnie, za sprawą fińskiej mleczarni Valio, opakowanie wprowadzane jest na rynek fiński.

W ubiegłym roku Tetra Pak uzyskał certyfikat kontroli pochodzenia produktu wydany przez Forest Stewardship Council dla ostatnich 7 z 92 obiektów oraz spółek należących do firmy na całym świecie. Oznacza to, że Tetra Pak może dostarczać opakowania certyfikowane przez FSC z każdego miejsca na Ziemi. Dzięki temu firma zbliżyła się do osiągnięcia celu, jakim jest wykorzystywanie we wszystkich swoich opakowaniach wyłącznie papieru certyfikowanego przez FSC (kod licencji C014047).

W 2014 roku spółka dostarczyła niemal 44 miliardy opakowań certyfikowanych przez FSC do klientów na całym świecie. W porównaniu z 2013 rokiem ich sprzedaż wzrosła o 38 proc. Od chwili wyprodukowania pierwszego kartonu certyfikowanego FSC w 2007 roku, Tetra Pak wyprodukował ponad 130 miliardów tego typu opakowań.

Tetra Pak


Czytaj więcej: Opakowania 1106 Recykling 422