Tetra Pak realizuje cele środowiskowe

Recykling

Tetra Pak coraz aktywniej działa na rzecz zwiększenia recyklingu zużytych kartonowych opakowań do żywności. W 2014 roku na całym świecie recyklingowi poddanych zostało 651 tys. ton tego typu opakowań, o 28 tys. ton więcej niż w 2013 roku. Stanowi to 26 proc. opakowań dostarczonych na rynek w 2014 roku. Spółka angażuje się w działania mające na celu zwiększenie recyklingu zużytych kartonów oraz współpracuje ze swoimi partnerami, aby rozwiązywać takie problemy jak brak odpowiedniej infrastruktury do ich recyklingu na rynkach rozwijających się.

Jednym ze sposobów na wsparcie recyklingu kartonów jest wprowadzenie opakowania Tetra Top z odrywaną górną częścią. Jest ono wykorzystywane zarówno do pakowania produktów wymagających schładzania, jak i takich, które można przechowywać w temperaturze pokojowej. Opakowanie, którego górna część wykonana jest z plastiku, a pozostała z papieru, zostało zaprojektowane tak, aby konsumenci mogli z łatwością je rozdzielić. Dzięki temu obydwie części mogą trafić do recyklingu osobno.

- Wyznaczamy sobie bardzo ambitne cele środowiskowe i, jak pokazują nasze wyniki, jesteśmy na właściwej drodze do ich osiągnięcia - powiedział Mario Abreu, nowo wybrany wiceprezes ds. środowiskowych w Tetra Pak. - Musimy myśleć o naszej działalności w szerokiej perspektywie, czyli łączyć rozwój naszej firmy z działalnością zabezpieczającą bezpieczną przyszłość naszej planety. Cały czas dbamy też o to, żeby dostarczać naszym klientom rozwiązania, usługi oraz wsparcie, które pomogą im realizować takie same cele.

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma zatrudnia 23 tysiące osób w swoich 80 oddziałach. Tetra Pak zarejestrował oddział w Polsce 29 marca 1990 roku, jednak pierwsza linia opakowaniowa Tetra Pak ruszyła rok wcześniej w zakładach Hortex w Przysusze. W Polsce działa obecnie ponad 100 linii pakujących dostarczonych przez Tetra Pak. Firma oferuje kompletne linie technologiczne do produkcji mleka, przetworów mlecznych, soków i napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych. W Polsce firma zatrudnia około 100 pracowników.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Recykling 422