Tworzywa sztuczne chronią kolana rzemieślników

Tworzywa sztuczne chronią kolana rzemieślników
Istotnym zadaniem stojącym przed projektantami odzieży ochronnej jest zapewnienie maksymalnej ochrony zdrowia i sprawności fizycznej użytkowników. Oprócz tego docenia się także jakość wzornictwa oraz innowacyjność konstrukcji i wykorzystanych materiałów. Jury konkursu Dobry Wzór 2015 uznało, że kryteria te spełniają nakolanniki rzemieślnicze 9191 XTR D3O marki Snickers Workwear, wykonane z aktywnego tworzywa D3O, które amortyzują wstrząsy i bardzo dobrze chronią stawy kolanowe. Wyróżnione produkty będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej do 29 listopada w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Użyty w wewnętrznej stronie nakolanników technologicznie zaawansowany materiał złożony jest z inteligentnych cząsteczek, płynnie reagujących na ruchy. Zapewnia komfort podczas normalnego poruszania się na kolanach, ale w momencie wstrząsu (np. niefortunnego klęknięcia na krawędź deski czy płytki) jego cząstki zazębiają się w celu pochłonięcia energii uderzenia, co zapobiega powstawaniu urazów. Po ustąpieniu wstrząsu stwardniały materiał odzyskuje wygodną miękkość. Tworzywo D3O spręża się bardzo powoli, dzięki czemu nakolanniki są wytrzymałe i nie odkształcają się nawet podczas wielogodzinnej pracy. Profilowany kształt z wyginaną konstrukcją dopasowuje się do kształtu kolan i obejmuje stawy podczas klękania zapewniając jednocześnie elastyczność w trakcie chodzenia. Trwała i wytrzymała na przecięcia poliolefinowa powłoka wykorzystana po stronie zewnętrznej wraz z pozostałymi rozwiązaniami zapewnia co najmniej dwukrotną, w stosunku do innych nakolanników, żywotność i gwarancję zachowania kształtu podczas ciężkiej pracy.

Nakolanniki rzemieślnicze 9191 XTR D3O


- Cieszymy się z wyróżnienia nakolanników Snickers Workwear w prestiżowym konkursie, oceniającym produkty prezentujące wysoki standard wzornictwa - mówi Ireneusz Augustyniak z Hultafors Group. - Nadrzędnym celem w procesie projektowym nakolanników była funkcjonalność i podporządkowanie estetyki wymogom norm ochrony kolan. Model 9191 XTR D3O powstał specjalnie na potrzeby rzemieślników, którzy pracują w ciągłym ruchu i muszą często klękać. Chroni kolana przed kamykami, gwoździami, na twardych i płaskich powierzchniach. Tak jak pozostałe nasze nakolanniki, spełnia wymagania normy EN 14404, w połączeniu ze spodniami Snickers Workwear wyposażonymi w system KneeGuard, który daje możliwość optymalnego pozycjonowania nakolanników. Dzięki temu nakolanniki nie przemieszczają się i skutecznie chronią kolana.

Dobry Wzór jest pierwszą polską nagrodą przyznawaną za wzornictwo. W konkursie odbywającym się od 1993 roku biorą udział produkty wskazane przez niezależny monitoring wzorniczy rynku, a następnie zarekomendowane przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Od dwudziestu lat w wydarzenie jest zaangażowany Minister Gospodarki. W 2006 roku po raz pierwszy do udziału w konkursie dopuszczono również producentów zagranicznych, od tego momentu polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739