Tworzywowe wiaderka w służbie ekologii

Wiaderka od RPC Superfos przyczyniają się do recyklingu oleju

Kwadratowe wiaderko SuperCube® od RPC Superfos pełni kluczową funkcję w recyklingu oleju jadalnego we francuskich gospodarstwach domowych. Nowy pomysł wywodzi się z inicjatywy La Baraque à Huile i obejmuje wykorzystanie opakowań na zużyty olej.

Chociaż może nie jest to powszechnie przyjęte, poddawanie oleju jadalnego recyklingowi jest wyjątkowo zasadne. Jadalny olej przekształcany jest w biodiesel i inne podobne typy paliwa, które mogą być stosowane w samochodach i ogrzewaniu domowym. Zatem zamiast wylewania oleju ze smażenia w głębokim tłuszczu do odpływu, co wiązać się może z ryzykiem zatkania rur, zachęca się do zbierania zużytego oleju w domu i dostarczania go do lokalnych miejsc zbiórki.

Poszukiwanie prostego sposobu dla prywatnych gospodarstw domowych

Oczywiście modus operandi musi być bezproblemowy; w innym wypadku jedynie niewielka część społeczności pozostanie zaangażowana w działanie w zrównoważony sposób. Nowy francuski pomysł „La Baraque à Huile” jest inicjatywą współtworzoną przez trzy podmioty w regionie Rhône-Alpes, w tym 1RDesign, firmę opracowującą i promującą produkty i usługi przyjazne dla środowiska.

Sylvain Denat, założyciel i CEO firmy 1RDesign, wyjaśnia, że szacowane 5% zużytego oleju jadalnego pochodzącego z gospodarstw domowych we Francji jest obecnie ponownie wykorzystywane. - Inicjatywa La Baraque à Huile rozpoczęło się od kilku miejsc zbiórki, jednakże nasza wizja polega na zwiększeniu udziału ponownie wykorzystywanego oleju jadalnego we Francji z 5% do 20%. Przed nami znajdują się dwa główne cele: po pierwsze, pragniemy zwiększyć świadomość faktu, że jadalny olej może być poddawany recyklingowi i powinien być odpowiednio usuwany. Po drugie, chcemy uprościć ten proces tak aby osoby prywatne oddawały swój zużyty olej do recyklingu - przekonuje Sylvain Denat.

Właściwe wiadro do pracy

W tym miejsce na scenę wkracza wiaderko SuperCube® od RPC Superfos. W domu w łatwy sposób można przelewać zużyty olej jadalny do kwadratowego wiaderka, wyposażonego w wygodną pokrywkę i rączkę. Po napełnieniu wiaderka, przenoszenie go nie wymaga wysiłku – jest stabilne, pozostaje na miejscu w samochodzie, a szczelna pokrywka eliminuje wycieki. Duża pokrywka umożliwia wyraźne eksponowanie instrukcji dla użytkownika, umożliwiając skuteczną komunikację La Baraque à Huile z użytkownikami wiaderek.

W lokalnej stacji recyklingu znajduje się pomieszczenie na zużyty olej ‒ La Baraque à Huile ‒ umieszcza się tam pełne wiaderka. Osoba szanująca środowisko może w ten sposób kontynuować proces recyklingu, biorąc stamtąd czyste, puste wiaderko z powrotem do domu. Oczywiście, korzystanie z wiaderka jest darmowe.

Kwadratowy kształt jest zaletą

Sylvain Denat podkreśla pewne zalety stosowania wiaderka SuperCube®, które są również istotne w przetwarzaniu zużytego oleju. - Zużyty olej jadalny ma dobrze określoną wartość rynkową i przyczynia się do odpowiedzialnego wykorzystania zasobów. Potrzebujemy zoptymalizować logistykę w tym kontekście. Kwadratowy kształt wiaderka sprawia, że można je w łatwy sposób transportować i układać w stosy, a wygodna rączka, umieszczona po przekątnej, ułatwia jego opróżnianie.

Efektywna współpraca

To ciągle początki tego rozwiązania i do tej pory Sylvain Denat spotkał tylko kilka osób korzystających z wiaderka SuperCube® w punkcie zbiórki oleju. Pomimo tego powiedział, że wszystkie napotkane osoby podchodziły bardzo entuzjastycznie do wiaderka i pomysłu prostego recyklingu oleju jadalnego. Dodatkowo, jest zadowolony ze współpracy z dostawcą wiaderek. - Firma RPC Superfos ułatwiła opracowanie pomysłu dla naszego rozwiązania i dostarczyła bardzo dobrą usługę. Cieszymy się ze wzajemnego zrozumienia, a współpraca z RPC Superfos przebiega bezproblemowo.

Według francuskich przepisów, profesjonalne kuchnie są prawnie zobowiązane do zbierania zużytego oleju jadalnego i oddawania go do recyklingu. Teraz, dzięki La Baraque à Huile i wiaderku SuperCube®, prywatne gospodarstwa domowe we Francji mogą korzystać z prostego rozwiązania i robić to samo.

La Baraque a huile