Drukuj

Uniwersalne tworzywo do zastosowań w przemyśle spożywczym

Uniwersalne tworzywo do zastosowań w przemyśle spożywczym
Dla użytkowników z branży spożywczej i opakowaniowej kluczowe znaczenie ma możliwość zapewnienia stałego bezpieczeństwa oferowanych produktów. Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, oferuje bezsmarowe i bezobsługowe tworzywo iglidur A181, które bardzo dobrze spełnia te wymagania. Tworzywo A181 jest zgodne z rozporządzeniem UE 10/2011 WE oraz wymaganiami Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotyczącymi regularnego kontaktu materiałów z żywnością. Ponadto, przy wytwarzaniu łożysk ślizgowych iglidur, opartych na polimerach domieszkowanych smarami w postaci stałej, firma igus stosuje zoptymalizowane trybologicznie polimery bazowe, wspomniane smary stałe oraz inne wypełniacze, które zawierają wyłącznie składniki niemetaliczne i nie szkodliwe dla zdrowia. Dlatego właśnie materiał A181, tak jak wszystkie tworzywa iglidur, jest zgodny z dyrektywą RoHS.

Wysokogatunkowe tworzywo A181 może być szeroko stosowane w sektorze maszyn do produkcji i pakowania żywności: doskonale sprawdza się zarówno w urządzeniach napełniających, jak i pakujących, przy ruchu obrotowym oraz wahliwym; zwłaszcza w połączeniu z charakterystycznymi dla tej branży wałami ze stali nierdzewnej.

- Ze względu na liczne zalety, korzystne zwłaszcza dla branży spożywczej, a także dobry stosunek ceny do jakości, tworzywo iglidur A181 cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów - mówi René Achnitz, kierownik działu łożysk ślizgowych iglidur.

Jako materiał z asortymentu standardowych produktów iglidur, tworzywo A181 jest dostępne od ręki w ponad 110 rozmiarach, o średnicach aż do 50 mm, zarówno z kołnierzem, jak i bez. Łożyska można zakupić już od jednej sztuki. Firma oferuje też półprodukty w postaci wałków w różnych średnicach, odpowiednie do wykonywania elementów o nietypowych wymiarach lub dostosowanych do indywidualnych wymagań.

igus


Czytaj więcej: Tworzywa techniczne 34

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych
Biznes Plus

igus Sp. z o.o.

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznychForum

Widelec83

PET- spieki w mieszaczu statycznym wytłaczarki 2016-01-07

Yellow

Punkt wtrysku naprzeciw wypychaczy 2015-10-26

Ekoland

Co to jest folia EVA 2016-01-26

Lukasz91

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2016-10-05

Nerwus

UT 340 Zywiec 2016-06-28

Reportaże