Urządzenie do pomiaru lepkości iVON

Urządzenie do pomiaru lepkości… Urządzenia do pomiaru lepkości firmy iVON mają zastosowanie do linii PET, maszyn do produkcji preform PET, taśm PET oraz do produkcji folii rPET do termoformowania, dając pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. Premiera reometru iVON miała miejsce trzy lata temu na targach K w Düsseldorfie. Do chwili obecnej zaufało mu ponad 50 klientów, integrując iVON ze swoimi liniami produkcyjnymi.

- Często od klientów słyszymy, że od kiedy zaczęli stosować urządzenie iVON nie wyobrażają sobie powrotu do poprzednich metod produkcji - mówi Ingrid Fellinger, MBA Managing Partner iVON GmbH.

iVON oszczędza pieniądze

Jeżeli oczekuje się wyższego iV produktu końcowego, należy zastosować wsad o wyższym iV i/lub potrzebny jest dłuższy czas suszenia wstępnego, a co za tym idzie - następuje zmniejszenie wydajności ekstruderów. Dzięki zastosowaniu iVON można sterować ekstruderem w zależności od iV wsadu, czasu suszenia, poziomów próżni i wydajności ekstruzji. Praca nad oczekiwaną jakością produktu oraz znalezienie odpowiednich receptur stają się szybkie i łatwe.

Zoptymalizowanie parametrów produkcji dostosowanych do wymagań stawianych produktowi pomaga obniżyć koszty zużycia energii i surowców, jak również konserwacji.

- iVON oznacza dla naszego biznesu pewność - mówi Peter Mackintosh, Enginnering and Facilities Manager w dużej międzynarodowej firmie produkującej wysokiej jakości opakowania. - Używając iVON, potrafimy przewidzieć parametry produktu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem procesu produkcji.

iVON dokumentuje jakość produkcji

Wsłuchując się w potrzeby klientów podyktowane oczekiwaniami rynku, iVON cały czas pracuje nad udoskonaleniem swojego produktu. iVON pomaga kontrolować jeden z głównych parametrów jakości, tj. iV produktu końcowego, co ma bezpośredni wpływ na jego wytrzymałość mechaniczną. Urządzenie mierzy oraz archiwizuje wartości iV, umożliwiając w każdej chwili sięgnięcie do danych historii produkcji i poddanie ich analizie.

iVON minimalizuje straty produkcyjne

Jak wiadomo, w liniach do ekstruzji PET występują różne problemy: zanieczyszczenia, zmiany wilgotności, uszkodzenia suszarek, które prowadzą do obniżenia iV końcowego produktu. Ciągłe monitorowanie parametrów iV daje możliwość natychmiastowego reagowania na tego typu sytuacje, obniżając koszty potencjalnych strat.

iVON


Czytaj więcej:
Maszyny 601