User Day 2018: po pierwsze optymalizacja

User Day 2018: po pierwsze optymalizacja
Zakończyła się siódma edycja konferencji User Day, zorganizowana przez firmę Stigo. Z każdym kolejnym rokiem wydarzenie zdobywa coraz większe uznanie wśród firm w branży produkcyjnej i rosnącą liczbę uczestników.

Wydarzenie zostało podzielone na dwa panele – inżynierski i menedżerski. Po krótkiej mowie inauguracyjnej, którą wygłosił prezes zarządu Stigo Przemysław Rożek rozpoczęła się cześć konferencyjna, która zgromadziła sporą publiczność. W ramach panelu inżynierskiego dużo miejsca poświęcono nowoczesnym rozwiązaniom firmy Sigmatek.

- Zaprezentowaliśmy nowe możliwości SigmaNest X1.4, między innymi dwa ulepszone algorytmy rozkładu, które jeszcze bardziej zwiększają efektywność oprogramowania – mówi Krzysztof Piwowarczyk, który wraz z Dariuszem Kućmierzem poprowadził pierwszą prelekcję. Jakub Zięba wprowadził audytorium w tajniki działania SigmaTUBE do cięcia i nestingu rur, a Michał Malinowski opowiedział o oprogramowaniu SigmaMRP, które pozwala na efektywne zarządzanie produkcją.

user day 2018


W branży produkcyjnej coraz większy kawałek tortu zdobywają urządzenia do cięcia plazmowego i znakowania. Każde z nich zapewnia przedsiębiorcom tak ważne i pożądane oszczędności. Specjalista firmy Stigo, Arkadiusz Kubicki, przybliżył działanie znakowarek mobilnych Markator. W swojej prezentacji opowiedział o modelach urządzeń oferowanych przez niemieckiego producenta podkreślając ich możliwości. Kolejna prelekcja była poświęcona cięciu plazmowemu. Specjalista techniczny działu maszyn Piotr Rojek opowiedział o ofercie firmy Hypertherm, która charakteryzuje się szerokim asortymentem źródeł plazmowych dla różnorodnych potrzeb. Jednocześnie podkreślił znaczenie odpowiedniej obsługi tych urządzeń wskazując najczęstsze błędy podczas korzystania z produktów Hypertherm oraz ich konsekwencje.


W ramach konferencji odbyły się prelekcje i spotkania z partnerami firmy Stigo. Panel menedżerski rozpoczął się od konsultacji z Magdaleną Adamczyk-Ziębą z firmy TreDo Treningi Doradztwo. Ta trenerka i konsultantka HR opowiadała o efektywnym motywowaniu pracowników. Temat szkolenia nie został wybrany przypadkowo.

konferencja stigo


- Podczas rozmów z kadrami zarządzającymi w branży metalowej, często przejawiał się problem niedoboru i utrzymania pracowników w firmie. Aby zgłębić przyczyny i pomóc w rozwiązaniu tego problemu, poprosiliśmy Panią Magdalenę o przygotowanie szkolenia skrojonego na potrzeby naszych klientów – mówi Przemysław Rożek.

W panelu inżynierskim Janusz Wyderka, przedstawiciel spino.pl przedstawił możliwości pozyskiwania nowych zleceń i nawiązywaniu kooperacji w ramach nowego portalu. Adam Korpysz z Mitsubishi Electric mówił o ciągłości procesu wycinania laserowego. O innowacjach w cięciu plazmowym CNC opowiadał specjalista firmy Supra Elco, Mariusz Kuczyński, a o automatyzacji w produkcji Łukasz Gembarski z firmy Remmert. Oba panele skończyła prelekcja Kamila Herbusia z firmy Stigo. Menadżer produktów typu ERP/MES przybliżył korzyści wynikające z wdrożenia systemu MES Pharis w przedsiębiorstwie.

Po części konferencyjnej odbyła się część konsultacyjna. Wtedy to goście w swobodnej atmosferze mogli zadać szereg pytań dotyczących specyfiki działania interesujących urządzeń czy rozwiązań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska pracowników Stigo specjalizujących się w oprogramowaniu SigmaNest. Uczestnicy zainteresowani produktami firmy Markator mogli sami wypróbować działania przenośnych znakowarek w akcji.

- To było bardzo owocne spotkanie. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za udział, a prelegentom za fachowe prezentacje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie – podsumowuje Justyna Szmidt, organizatorka spotkania z firmy Stigo.

Siódma edycja User Day była dużym sukcesem. Majowe wydarzenie organizowane przez firmę Stigo to świetna okazja, aby poszerzyć horyzonty, zapoznać się z nowymi trendami na rynku, zawrzeć nowe znajomości, a także połączyć elementy samorozwoju i czynnego wypoczynku. Dlatego organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 231