W Azotach Tarnów, Luvenie i Policach złapali zająca

W Azotach Tarnów, Luvenie i Policach złapali zająca
Reprezentanci firm Azoty Tarnów, Luvena oraz Zakłady Azotowe Puławy wygrali konkurs fotograficzny "Złap Zająca" .

"Złap zająca" to akcja skierowana do pracowników firm chemicznych skupionych w Programie "Odpowiedzialność i Troska". Polegała na ciekawym ujęciu w obiektywie aparatu fotograficznego chwil z życia polskiej fauny i flory.

"To bardzo miłe, że coraz więcej pracowników zakładów z branży chemicznej zaczyna uczestniczyć w naszym konkursie. Już na szczeblu lokalnym, w którym to zakład musi dokonać selekcji pięciu najlepszych prac zapraszani do jury są profesjonaliści, którzy mają za zadanie wybrać najlepsze kompozycyjnie, estetycznie oraz przyrodniczo prace. A jest w czym wybierać i z roku na rok wygląda to coraz lepiej, poziom konkursu zdecydowanie wzrasta" - komentuje Magdalena Ozimek, koordynator konkursu.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sekretariat Programu "Odpowiedzialność i Troska", a pomysłodawcą - Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 12 firm: Grolman, Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Azotowe Puławy, PCC Rokita, Branżowa Organizacja Odzysku, Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Anwil, Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna, Luvena, Zachem, PKN Orlen oraz Azoty Tarnów.

W konkursie zwyciężył Marek Urbanek z Azotów Tarnów, autor zdjęcia "Na popijawie. Spora kropla słodkiego napoju powstała po przewróconej butelce z czasem stała się wodopojem dla mrówek, które chętnie się nim częstowały. Parapet okienny na zewnątrz domu."

Drugie miejsce zajęła Alicja Gorońska ze spółki Luvena za zdjęcie "Dopływ rzeki Warty w okolicy Mosiny."

Trzecia lokata przypadła Januaremu Dąbrowskiemu z ZCh Police za fotografię "Spacer o poranku - Zdjęcie wykonane rankiem w porcie rybackim w Nowym Warpnie w dniu 17 maja 2008 r."

Wystawa pokonkursowa 34 wyróżnionych prac będzie imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska Poleko 2008, które odbędą się w Poznaniu. Wręczenie nagród zaplanowano pierwszego dnia targów, czyli 27 października o godzinie 11.30 w pawilonie 5 - sektor F, stoisko 209.

Poniżej prezentujemy zdjęcia w kolejności przyznanych nagród: Marek Urbanek (Azoty Tarnów), Alicja Gorońska (Luvena), January Dąbrowski (ZCh Police).

Na popijawie. Spora kropla słodkiego napoju powstała po przewróconej butelce z czasem stała się  wodopojem dla mrówek, które chętnie się nim częstowały. Parapet okienny na zewnątrz domu.


Dopływ rzeki Warty w okolicy Mosin


Spacer o poranku - Zdjęcie wykonane rankiem w porcie rybackim w Nowym Warpnie w dniu 17 maja 2008 r


Czytaj więcej: Ekologia 249 Nagrody 210

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8