W Bydgoskim Klastrze Przemysłowym praca wre

Natomiast w październiku 2013 r. przedstawiciele Klastra oraz Związku Narzędziowców wspólnie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Düsseldorfie, które są największymi światowymi targami branżowymi. Wydarzenie to także pozwoliło na nawiązanie nowych kontaktów oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży narzędziowo-przetwórczej.

Bydgoski Klaster Przemysłowy


W ostatnich miesiącach Klaster był również współorganizatorem dwóch seminariów branżowych. We wrześniu odbyło się seminarium firm DELCAM, DMG/MORI SEIKI, HITACHI poświęcone podnoszeniu efektywności obróbki skrawaniem, z kolei w październiku odbyło się seminarium "Możliwości laboratorium technik wytwarzania w kontekście potrzeb przemysłu". Jego celem była prezentacja nowego Laboratorium Metrologii i Systemów Pomiarowych oraz oferty możliwej współpracy przemysłu z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w zakresie metrologii oraz systemów pomiarowych.

Klaster wciąż powiększa liczbę swoich członków. Na początku grudnia to grona firm skupionych w BKP dołączyły dwie bydgoskie firmy - Aplex Sp. z o.o. oraz Shapers' Polska Sp. z o.o.

Efektem prac prowadzonych w ostatnich kilku miesiącach przez Klaster jest utworzenie grupy zakupowej energii elektrycznej dla swoich członków. W ramach działań promocyjnych wydano kolejną edycję katalogu ofert. Już teraz powstają też plany na kolejny, ósmy już rok działalności.