W Chinach powstanie fabryka poliamidu

W Chinach powstanie fabryka poliamidu
BASF jest jednym z głównych światowych dostawców wysokiej jakości poliamidów oraz półproduktów do produkcji tworzyw konstrukcyjnych, folii i włókien. Linia produktów obejmuje tworzywa Ultramid B (PA6), Ultramid C (PA6/6.6 kopolimer) oraz Ultramid A (PA6.6).

Do tej pory BASF produkował tworzywo w czterech fabrykach - w Ludwigshafen (Niemcy), Anwerpii (Belgia), Freeport (Texas, USA) oraz Sao Paolo (Brazylia).

Nowa fabryka produkująca poliamidy powstanie w Caojing na terenie Shanghai Chemical Industry Park. Zakłady będą mogły wyprodukować nawet 100 tys. ton tworzywa rocznie, a ich rozruch ma nastąpić w 2015 roku. Budowa nowych zakładów wpisuje się w długoterminową strategię BASF zmierzającą do zaspokojenia potrzeb klientów z rejonu Azji i Pacyfiku.

- Zapotrzebowanie na poliamidy w branżach tworzyw konstrukcyjnych, folii i włókien szybko rośnie, zwłaszcza w Chinach - powiedział Hermann Althoff z BASF. - Inwestycja pozwoli nam na uczestnictwo w tym rozwoju i dostarczanie klientom z Azji produktów o wysokich właściwościach wytworzonych w warunkach lokalnych.

To nie jedyna fabryka BASF na terenie parku chemicznego w Caojing. Koncern produkuje tam również m.in. izocyjaniany, PolyTHF, oraz poliizocyjaniany dla różnego rodzaju powłok.

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska