W Düsseldorfie trwają targi drupa

W Düsseldorfie trwają targi drupa
W niemieckim Düsseldorfie trwają targi drupa. Choć jest to impreza skierowana głównie do branży poligraficznej, to jednak nie brakuje rozwiązań przeznaczonych wprost dla branży opakowaniowej. Jednym z setek wystawców, którzy prezentują swe osiągnięcia na tej największej poligraficznej wystawie świata jest firma KBA, jeden z najważniejszych na kontynencie dostawców arkuszowych maszyn offsetowych dla wysoko zautomatyzowanego sektora produkcji opakowań.

Organizowana przez spółkę Messe Düsseldorf drupa odbywa się w cyklu czteroletnim. W tym roku targi zgromadziły ok. 2 tys. wystawców z ponad 50 państw. Impreza rozpoczęła się 29 maja i potrwa do 11 czerwca.

Niemiecka firma KBA, która jest obecna również na polskim rynku, przygotowała na swoim stoisku ponad 250 pokazów maszyn w różnych formatach, które odbywają się na żywo w czasie trwania targów. Podczas tych pokazów na żywo drukowane są bardzo atrakcyjne materiały, m.in. pocztówki prezentujące wszystkie zespoły uczestniczące w rozpoczynających się niebawem Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, plakaty filmowe, wielkoformatowe mapy.

Targi drupa 2008

Ponadto KBA prezentuje m.in. maszyny z serii Rapida, które idealnie nadają się do zadrukowywania opakowań lub kartonów. Nowością ze strony tego wystawcy są też innowacyjne rozwiązania wspomagające produkcję opakowań, m.in. systemy QualliTronic i DensiTronic PDF.

Jeszcze jednym z nowych rozwiązań prezentowanych przez KBA jest PileTronic RFID. Jest to pierwszy element monitorowanego za pomocą technologii RFID systemu obsługi zadrukowywanych podłoży. Pozwala na wykrywanie i identyfikację numerów palet w systemach nakładania i wykładania.

Jak działa wspomniany system?

Urządzenie do zapisu i odczytu zainstalowane w nakładaku umożliwia odczytywanie numeru identyfikacyjnego zapisanego w specjalnym chipie palety, a następnie przesyła go za pośrednictwem modułu LogoTronic Professional do systemu MIS/PPS, gdzie ma miejsce wycena, planowanie dostawy i logistyka. KBA PileTronic RFID może być też stosowany do zlokalizowania wszystkich palet w hali produkcyjnej.