Web + seminarium = webinarium

Web + seminarium = webinarium
Webinarium to innowacyjne rozwiązanie dotyczące wszelkiego rodzaju szkoleń, które szybko zyskuje sobie nowych zwolenników. Jest to szkolenie prowadzone za pośrednictwem Internetu, podczas którego prelegent znajduje się w studiu nagraniowym wyposażonym w sprzęt do transmisji obrazu i dźwięku natomiast uczestnicy siedzą wygodnie przed komputerem z dostępem do Internetu i oglądają transmisję wykładu na żywo.

Zastosowanie takiej metody szkoleniowej ma sporo zalet w porównaniu do tradycyjnych metod, czyli spotkań „face-to-face”. Przewagę dają jej m.in. takie czynniki jak:
  • brak bariery terytorialnej oraz ograniczenia ilościowego- w jednym szkoleniu może uczestniczyć dowolna ilość osób z miejsc oddalonych od siebie o setki, a nawet tysiące kilometrów,
  • wygoda i elastyczność – nieważne gdzie się jest, do uczestniczenia w webinarium wystarczy komputer wyposażony w głośniki lub słuchawki oraz łącze internetowe
  • oszczędność czasu i pieniędzy- odpada koszt dojazdu do miejsca, w którym odbędzie się szkolenie
  • równy dostęp do wiedzy dla wszystkich- także dla osób niepełnosprawnych
  • wiedza wysokiej jakości – prelegentami mogą zostać uznani eksperci , którzy dotychczas nie byli tak łatwo osiągalni.
Metoda seminariów internetowych ma także przewagę w stosunku do popularnych już od jakiegoś czasu kursów-online - tą przewagą jest interaktywność. W trakcie trwania szkolenia każdy uczestnik ma możliwość komunikacji z prelegentem i ekspertem w studio za pomocą czatu internetowego.

Jedną z niewielu polskich firm, które posiadają już webinaria w swojej ofercie jest Wydawnictwo FORUM. Najbliższe terminy szkoleń on-line można znaleźć pod adresem www.centrumkompetencji.pl/webinars.php .

Czytaj więcej: Szkolenia 56