Webinaria dla branży tworzyw sztucznych

Webinaria dla branży tworzyw…
W rozpoczynającym się tygodniu firma softPROGRESS zaprasza na dwa webinaria, które mogą zainteresować osoby zawodowo związane z branżą tworzyw sztucznych.

Pierwsze szkolenie, które softPROGRESS organizuje wraz z firmą Budsoft, odbędzie się 3 listopada (wtorek) o godz. 10. Dotyczyć ono będzie usprawniania procesów przygotowania produkcji za pomocą oprogramowania SIMULIA Abaqus Unified FEA firmy Dassault Systemes w zakładach produkujących wyroby z tworzyw metodą formowania z rozdmuchem lub termoformowania. Szkolenie poprowadzi Marcin Wierszycki z firmy Budsoft.

Podczas webinarium organizatorzy postarają się pokazać, w jaki sposób dzięki symulacjom prowadzonym w oprogramowaniu SIMULIA Abaqus Unified FEA można zoptymalizować warunki przetwórstwa w celu ograniczenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji, ograniczyć czas i koszty rozwoju produktu i przygotowania produkcji poprzez eliminację kosztownej metody "prób i błędów" oraz zoptymalizować takie parametry produkowanych wyrobów z tworzyw jak, waga, grubość i jakość.

Drugie z proponowanych szkoleń odbędzie się 5 listopada (czwartek) o godz. 10. Poświęcone będzie zagadnieniu usprawniania procesów przygotowania produkcji za pomocą oprogramowania SIMULIA Simpoe-Mold firmy Dassault Systemes. Webinarium dedykowane jest dla firm projektujących wypraski i formy wtryskowe oraz dla zakładów produkujących swoje wyroby z tworzyw metodą wtrysku. Webinarium prowadzić będzie Wojciech Zdun z firmy softPROGRESS.

Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. scenariusze przygotowania modelu do analizy wskazujące na łatwość użycia i szybkość działania Simpoe-Mold, kwestie związane z optymalizacją konstrukcji wypraski i formy (położenie dysz, czas cyklu, wielkość deformacji etc.) czy sposoby identyfikacji problemów dotyczących produkcji dzięki analizie alternatywnych rozwiązań na wczesnym etapie projektu.

Oba webinaria przygotowane są pod kątem wsparcia akcji promocyjnego testu rozwiązań software'owych oferowanych przez softPROGRESS, która została rozpoczęta we wrześniu. Udział w webinariach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie internetowej organizatora, na której można zapoznać się z pełną ofertą szkoleniową firmy.


brak
 

Usługi oraz sprzedaż oprogramowania związanego z usprawnianiem procesów i procedur w firmach produkcyjnych: RapidAuthor, Operator Production Optimizer(MES),etc.

Polska