Wedo w rękach Boryszewa

Wedo w rękach Boryszewa
Boryszew kontynuuje swoją ekspansję na rynku tworzyw sztucznych.

Spółka została właśnie wybrana jako ostateczny oferent przeznaczony do zakupu niemieckiego przedsiębiorstwa Wedo Formenbau und Kunststoffverarbeitung. Boryszew poinformował, że podpisanie porozumienia o zakupie niemieckiego przedsiębiorstwa powinno nastąpić do końca tego miesiąca, a formalne jego przejęcie po uzyskaniu zgody urzędu antymonopolowego.

Wedo jest narzędziownią ściśle zintegrowaną z przedsiębiorstwami Grupy AKT. Świadczy usługi konstrukcyjne, projektowe, badawczo – rozwojowe, a także specjalizuje się w produkcji form idących na potrzeby zarówno firmy AKT jak i klientów z sektora motoryzacyjnego. Przedsiębiorstwa Grupy AKT zostały nabyte przez Boryszew już wcześniej, bo w sierpniu tego roku. Wedo to także producent form i urządzeń do produkcji części z tworzyw w technologii wtrysku, zatrudniający 97 osób, z własnym zespołem konstruktorów.

- Przejęcie Wedo wzmocni wyjątkową pozycję Grupy Boryszew i Grupy AKT jako kompletnego dostawcy części plastikowych od usług projektowania, R&D do produkcji finalnych elementów w sektorze automotive – podaje Boryszew w swoim komunikacie.

W pierwszej połowie tego roku Boryszew miał 70,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 29,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2059,44 mln zł wobec 1390,54 mln zł.

Czytaj więcej: Przejęcia 183

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska