Wittmann Group na targach Plastpol

Wittmann Group na targach…

Na tegorocznych targach Plastpol chcemy zaskoczyć Państwa nowościami obejmującymi zarówno wtryskarki, roboty jak i urządzenia peryferyjne. Wittmann i Wittmann Battenfeld konsekwentnie rozwija konstrukcję swych maszyn i urządzeń. Wprowadzając nowe rozwiązania i nowe modele wyposażenia staramy się nie tylko reagować na potrzeby rynku ale też aktywnie go kreować.

Wittmann Battenfeld zaprezentuje w tym roku dwie wtryskarki. Na pokazywanej po raz pierwszy w Polsce elektrycznej maszynie szybkobieżnej EcoPowerXpress 160/1100+ zaprezentujemy produkcję opakowań w technologii IML. Pokażemy kompletną komórkę produkcyjną stworzoną w całości przez naszą firmę. Na 4-ro gniazdowej formie będziemy prowadzić z czasem cyklu 3,0 s produkcję pokrywek wykonanych z PP. System IML oparty będzie o jednoosiowego robota nowej generacji Wittmann W837.

ecopower-xpress-160
EcoPowerXpress 160/1100+

Prezentowana wtryskarka wyposażona będzie w Central Monitoring System CMS. Niczym w Formule1 system CMS będzie nadzorował stan techniczny wszystkich istotnych podzespołów maszyny. System CMS pozwala na racjonalizację prac związanych z przeglądami i remontami maszyn. Daje szansę na zaplanowanie potrzebnych prac i wykonanie ich w terminach rzeczywiście wymaganych stanem wtryskarki.

Wittmann Battenfeld VPower 160/750

Absolutną nowością będzie prezentacja wtryskarki pionowej Wittmann Battenfeld VPower 160/750.

VPower 160
Wittmann Battenfeld VPower 160

Prezentowany model jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii maszyn VPower. Wtryskarki pionowe są dedykowane do specjalnych aplikacji i nie są stosowane powszechnie przez wszystkich przetwórców, ale Polska jest sporym rynkiem dla tego typu konstrukcji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na prezentację na targach Plastpol naszej nowej konstrukcji.

Wtryskarki VPower są właśnie przykładem kreowania rynku, do którego najnowszych trendów należą:

  • Maszyny z energooszczędnym napędem w standardowym wyposażeniu. Wtryskarki o nowej konstrukcji układu zamykania pozbawionej kolumn w obszarze formy.
  • Maszyny ze stołami obrotowymi o średnicach dotychczas nie oferowanych a pomimo tego o bardzo krótkich czasach obrotu.
  • Konstrukcje pozwalające na przestawianie położenia jednostki wtryskowej z pionowej na poziomą, przy jednoczesnym ograniczeniu miejsca potrzebnego do ustawienia samej maszyny.

W konstrukcji VPower zastosowano nową koncepcję rozdzielacza mediów dla połówek form mocowanych na stole obrotowym. Użytkownicy maszyn pionowych znają problemy ograniczające ilość dostępnych mediów dla form. W nowej konstrukcji znacząco zwiększono możliwość wyprowadzania zarówno przyłączy dla rdzeni, obiegów termostatowania jak i chłodzenia. Prezentując VPower liczymy na zainteresowanie nie tylko firm użytkujących wtryskarki pionowe. Mamy nadzieję, ze poziom techniczny prezentowanej konstrukcji zrobi wrażenie na wszystkich naszych gościach.

Innymi nie mniej interesującymi perełkami będziemy starali się zaskoczyć Państwa prezentując urządzenia Wittmann. Jesteśmy jednym z największych producentów robotów, który co roku buduje ok 5.000 robotów. Nasza dominująca pozycja na rynku wynika głównie z dbałości o właściwe spełnianie wymagań projektów naszych Klientów. W ofercie naszej znajduje się szereg robotów adresowanych pod różne wymagania i aplikacje. Prezentacja pokazana na Plastpol 2019 stanowić będzie esencję naszego programu. Na stanowisku robotów zaprezentujemy nowe konstrukcje robotów z serwo elektrycznym napędem osi dodatkowych. Roboty nowej generacji Wittmann WX142 i WX153 wyposażone będą w serwo napędy osi A i C. Roboty serii WX są następcami bardzo popularnych robotów serii PRO. Są adresowane do wszystkich użytkowników stawiających robotom nawet bardzo wyrafinowane wymagania.

Obok robotów o tak zaawansowanych możliwościach zaprezentujemy przedstawiciela serii Primus. Seria ta dedykowana jest dla Klientów oczekujących od robota łatwej automatyzacji odbioru wyprasek i ich odłożenia w uporządkowany sposób, Na targach zaprezentujemy robot Primus 26 dedykowanego do wtryskarek do ca 400t siły zamykania.

Przez wiele lat najczęściej sprzedawanym modelem z naszego asortymentu był robot W818. Z początkiem tego roku wprowadziliśmy do oferty następcę tej konstrukcji Wittmann W918. Robot Wittmann W918 wyposażony będzie w nowy układ sterowania R9. Ciekawą funkcją nowego sterowania jest możliwość stworzenia bliźniaczego obrazu robota wirtualnego i sprawdzenia jego działania. Sprawdzenia wirtualnych ruchów pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów nieprawidłowego programowania. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie, nowy robot W918 dorówna popularnością swemu poprzednikowi W818.

Robot Wittmann W918
Robot Wittmann W918

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna