Wolfangel - niezastąpiona pomoc w procesie produkcji kompozytów

Wolfangel - niezastąpiona…
Wraz z początkiem 2016 roku spółka Velox Poland sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z firmą Wolfangel GmbH. Nowy partner jest uznanym na całym świecie producentem maszyn do przetwarzania nienasyconych żywic poliestrowych i żywic epoksydowych. Produkty firmy Wolfangel charakteryzują się perfekcją wykonania, niezawodnością oraz prostotą obsługi. Ponad 50-letnie doświadczenie gwarantuje indywidualne podejście do klienta i pełne zadowolenie z oferowanych urządzeń i rozwiązań.

Podstawowa oferta firmy Wolfangel to maszyny, które w obecnych czasach są coraz bardziej potrzebne w ciągle rozwijającym się sektorze kompozytów - agregaty do dozowania żywic, natrysku żelkotu, natrysku rowingu ciętego, impregnacji mat czy tkanin. Dodatkowo Wolfangel oferuje szeroką gamę narzędzi (np. wałki, dozowniki) oraz różnego rodzaju osprzęt (jak np. elementy konstrukcyjne form) wraz z rozwiązaniami opartymi na wieloletnim doświadczeniu w procesie przetwórstwa.

Wolfangel traktuje każdego klienta indywidualnie i poszukuje rozwiązań, które najlepiej spełnią jego oczekiwania. Jednym z produktów, który został zaprojektowany dla producenta basenów i wdrożony do seryjnej sprzedaży jest maszyna do natrysku żelkotu typu granit. Poprzez zastosowanie specjalnej pompy i nowej konstrukcji pistoletu istnieje możliwość natrysku płatków nawet do 2,5 mm.

Wolfangel


Rozwój technologii przetwarzania w formach zamkniętych (np. RTM, L-RTM itp.) i coraz większe wymagania jakościowe wymagają ciągłego rozwoju i kontroli procesu wtrysku. Produkty z serii iJect dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i wielu nowatorskim pomysłom pozwalają ulepszyć tę metodę poprzez pełną automatyzację, stałą kontrolę ilość żywicy aplikowanej do form, możliwość regulacji ciśnienia wtrysku w poszczególnych fazach i kontroli innych parametrów. Maszyny te nadają się również do innych zastosowań, jak np. aplikacja spienionej żywicy firmy Ruhl Polimer (żywicy o gęstości 0,6 g/cm3). Pokaz wtrysku tej żywicy będzie można zobaczyć na tegorocznych targach Kompozyt-Expo w Krakowie.

Firma Wolfangel wprowadziła pod koniec zeszłego roku nową technologię Spray Progress Display z technologią RFID. Jest to dodatek do maszyn, który ma za zadanie wspierać pracownika i wyświetlać informację, czy aplikowana jest odpowiednia ilość żelkotu lub żywicy. Czytniki RFID umożliwiają łatwe i bezpieczne rozpoznawanie form i zeskanowanie parametrów (chipy zamontowane są w formach). Technologia ta ma zapewnić oszczędność materiałów i umożliwić produkcję seryjną powtarzalnych jakościowo produktów.

Wolfangel


Aby zapoznać się ze szczegółami oferty firmy Wolfangel, firma Velox Poland Sp. z o.o. zaprasza do kontaktu. Istnieje możliwość zorganizowania pokazu maszyn u klienta lub w centrum technicznym Wolfangel GmbH.

Kontakt:
Przemysław Płachta
Velox Poland Sp. z o.o.
ul. Trójpole 7, 61-693 Poznań
Tel. +48 61 661 04 35
Fax +48 61 661 04 36
E-mail: info@velox.com

Czytaj więcej: Kompozyty 177

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15