Worki sztauerskie nowoczesnym produktem dla transportu


Drugi z gatunków worków oferowanych przez Izipak, czyli worki winylowe rozciągają się i utrzymują właściwości bez względu na zmiany temperatury otoczenia i wysokości nad poziomem morza. Jest to cecha, której nie posiadają typowe worki papierowe, podatne na rozerwanie pod wpływem wzrostu objętości i ciśnienia powietrza wypełniającego worek. Są też giętkie, więc dobrze przylegają do ładunku.

Worki sztauerskie drugiej z firm, czyli Cordstrap umieszczone w wolnych przestrzeniach między ładunkiem cechują się tym, że po nadmuchaniu tworzą trójwymiarowe poduszki, zapobiegające przemieszczaniu się ładunku.

Również one są zbudowane z jednej lub kilku warstw papieru odpornego na zawilgocenie i są wyłożone polietylenem. Posiadają dwa odmienne typy zaworów powietrznych.

Worki przeznaczone do kilkunastokrotnego użycia posiadają specjalny nakręcany zawór szybkonapełniający. Z kolei worki jednokrotnego użytku są wyposażone w szybkonapełniający zawór powietrzny zwrotny, który nie jest wzbogacony o zdolność wypuszczenia powietrza.

worek sztauerski

Jeśli chodzi natomiast o worki ScanPack, to posiadają one specjalny zawór Quick-Fill, który umożliwia napełnienie poduszki po umieszczeniu worka w wypełnianej wolnej przestrzeni. W odniesieniu do przeznaczenia worków tej firmy, to w sytuacji gdy ich pokrycie zrobione jest z dwóch warstw papieru, wówczas należy je stosować do użytku w transporcie samochodowym. Dwie kolejne warstwy papieru umożliwiają już wykorzystanie worka w ciężkich transportach samochodowych, kontenerach. Wreszcie worki, dysponujące pokryciem sześciowarstwowym dopuszczone są do transportu kolejowego.

Pierwsza z firm, których worki omówiono, czyli Izipak jest m.in. dostawcą w sektorze maszyn i materiałów do pakowania. Jest również autoryzowanym przedstawicielem niemieckiej firmy Cyklop w Polsce. Dwukrotnie została wyróżniona Gazelą Biznesu. ScanPack, to przedsiębiorstwo, oferujące opakowania i maszyny pakujące wielu światowych potentatów, m.in. z Niemiec, Japonii i Holandii. Ostatnia z firm, czyli Cordstrap, to ceniony międzynarodowy dostawca opakowań transportowych, który za pośrednictwem swojego biura sprzedaży działa też w Polsce.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Taśmy 8