Wtryskarka Haitian z nagrodą Ringier Technology Innovation

Wtryskarka Haitian z nagrodą Ringier Technology Innovation
Wtryskarka Haitian Jupiter II Plus oparta na technologii dwupłytowej została uhonorowana nagrodą Ringier Technology Innovation.

Wtryskarka posiada kompaktową i pozwalającą zaoszczędzić miejsce na hali produkcyjnej konstrukcję, zwiększoną przestrzeń pomiędzy kolumnami. Jest dostosowana do potrzeb przemysłu samochodowego, logistycznego, dużego AGD i in.

Począwszy od 2013 roku, kiedy to Haitian po raz pierwszy wprowadził na rynek rozwiązanie z zastosowaniem technologii dwupłytowej, wtryskarki serii Jupiter osiągają z roku na rok coraz większy sukces na rynku. Haitian nie pozostaje obojętny na wskazówki ze strony użytkowników swoich wtryskarek. Potwierdzeniem jest wprowadzona w 2014 roku druga generacja technologii dwupłytowej, która została zaprojektowana w oparciu zgłaszane ze strony Klientów potrzeby oraz aktualne wymagania rynkowe. Obecnie oferowane wtryskarki Haitian Jupiter II są dostępne w przedziale od 4500 do 66000 kN siły zwarcia.

Dopracowana technologicznie koncepcja unowocześnionej serii wtryskarek Jupiter II robi wrażenie nie tylko ze względu na szybkie, płynne ruchy układu zamykania oraz bardzo wysoką energooszczędność, ale także ze względu na swoją zwartą konstrukcję, pozwalającą na dużą oszczędność miejsca na hali produkcyjnej oraz - co nie mniej istotne - wysoką ergonomię. Możliwość wyboru spośród 5 wielkości agregatów wtryskowych dla każdej jednostki zaciskowej zapewnia przetwórcy dużą swobodę w dopasowaniu maszyny do konkretnych aplikacji.

haitian jupiter 2


- Z uwagi na bardzo duże zróżnicowanie produkowanych detali oraz oczekiwań ze strony naszych klientów, duża elastyczność tych wtryskarek pozwala na właściwe dostosowanie dostępnych rozwiązań do potrzeb - powiedział Gao Shiquan, zastępca dyrektora działu technicznego w Haitian Ningbo. - Nowy system zacisku jest precyzyjny i łatwy w obsłudze. Poza tym, że Jupiter spełnia wszystkie wymagania międzynarodowe, jest łatwy w obsłudze w wielu aspektach jak np. obsługa sterownika, utrzymanie czy też konserwacja samej wtryskarki, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu elementów systemu hydraulicznego w podstawie maszyny.

Technologia dostosowana do potrzeb ("Technology to the Point") - Jupiter II Plus czyli elastyczność procesów produkcyjnych

Poza rozwojem wtryskarek elektrycznych o mniejszych i średnich siłach docisku, Haitian International w swojej strategii rozwoju wyraźnie kładzie nacisk na kompaktową, dwupłytową technologię stosowaną we wtryskarkach o większych tonażach zwarcia. Popyt w w tej grupie maszyn jest bardzo wysoki: w samym 2015 roku, wartość sprzedaży wtryskarek serii Jupiter II wzrosła o około 40 proc. w porównaniu do 2014 roku.

Udoskonalona jednostka zaciskowa

Największą zaletą wtryskarek serii Jupiter II Plus jest optymalizacja jednostki zaciskowej. Zoptymalizowana konstrukcja płyty zwiększa o 10 proc. jej mechaniczną wytrzymałość bez zwiększania jej ciężaru, co skutecznie redukuje ewentualne odkształcenia podczas zamykania formy. Aby jeszcze bardziej skrócić czas cyklu suchego, niektóre elementy zostały na nowo zaprojektowane, zamienione na inne lub zoptymalizowane. Na przykład do podstawowych zmian można zaliczyć znacznie szybciej pracujące cylindry (co przełożyło się na zwiększenie prędkości ruchu otwarcia/zamknięcia o 5 proc.).

Mniejsze zużycie gwarantuje także bezdotykowa (swobodna) konstrukcja osadzenia kolumn, która pomaga zredukować tarcie, a tym samym poprawia wydajność operacyjną. Cztery niezależne cylindry dociskowe zapewniają dokładne pozycjonowanie kolumn i umożliwiają precyzyjną regulację wysokości formy. Zainstalowany na płycie cyfrowy czujnik pozycji zapewnia szybki czas reakcji przy wykorzystaniu środków komunikacji CAN oraz maksymalną dokładność pozycjonowania z dokładnością ±0,05 proc.

Wraz z optymalizacją jednostki zaciskowej wydłużyła się żywotność wtryskarki, a co za tym idzie, uzyskano jeszcze wyższą stabilność operacji. Zoptymalizowana jednostka wtryskowa jest wyposażona w nowo zaprojektowany system grzałek co zapewnia użytkownikowi zwiększenie wydajności układu ogrzewania cylindra o 20 proc.

Elastyczny System Kontrolny wysokiej prędkości

Wszystkie wtryskarki serii Jupiter II Plus zostały wyposażone w sterownik KEBA (1.4 GHz CPU) z kolorowym dotykowym wyświetlaczem LCD (12 cali - standard lub 15 cali - opcja) z możliwością wyboru różnego rodzaju dostępnych oprogramowań (CAN, KeNet, KeBus, Sercos, etc.), którego konfiguracja odbywa się w szybki i prosty dla operatora sposób.

Jupiter II Plus oferuje również bardziej praktyczne funkcje w zakresie programowania. Na przykład użytkownik może dokonać wyboru sposobu regulacji ciśnienia zacisku. W konsekwencji dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można zwiększyć oszczędność zużycia energii przy jednoczesnej kontroli ciśnienia zacisku w określonym zakresie.

Inną dodatkową funkcją, którą Haitian oferuje operatorom, jest ponowna kontrola wysokości formy wykonywana automatycznie po ponownym uruchomieniu wtryskarki.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Nagrody 210

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska