Wtryskarki GX: nowość KraussMaffei

Wtryskarki GX: nowość KraussMaffei…
Koncern KraussMaffei wprowadził właśnie na rynek nową serię wtryskarek. Maszyny z rodziny GX charakteryzowane są jako wtryskarki o średnim zakresie jeśli chodzi o siłę zamknięcia.

Z podwórka odpowiedzialnych za produkcję wtryskarek dawno już nie napływały informacje o jakichkolwiek nowościach, aż nagle poinformował o nich KraussMaffei.

Wtryskarki GX to maszyny z hydromechanicznymi jednostkami zamknięcia i podwójnymi płytami dociskowymi. Seria składa się z sześciu typów maszyn o siłach zamknięcia w przedziale 400 – 650 ton. Przeznaczona jest do produkcji opakowań, detali o wysokiej jakości dla branży motoryzacyjnej i produktów konsumenckich. Jest odpowiedzią na oczekiwania tych klientów firmy, którzy chcieli wtryskarek z modułowymi jednostkami w odniesieniu do automatyki, zawierającymi roboty przemysłowe w różnych konfiguracjach.

Priorytetem przy tworzeniu rodziny GX było uzyskanie maksymalnie jak największej dostępności dla operatorów do stref zamknięcia wtryskarki, a także m.in. obszaru dysz oraz szafy sterowniczej i obszaru pompy. Wykorzystano sprawdzony już w innych wtryskarkach system ślimaków. Z kolei układ plastyfikujący urządzeń zapewnić ma optymalną jakość topnienia i wysoką przepustowość.

KraussMaffei, GX


Wydajność procesu uplastyczniającego jest wspierana przez sprawdzoną jednostkę wtrysku z obrotowym tłokiem. Taka bezpośrednia droga gwarantować ma zdaniem przedstawicieli KraussMaffei absolutną precyzję i maksymalne regulacja wtrysku, a także przynosić powtarzalność ciśnienia i prędkości. Ponadto maszyny wyposażono w nowy system sterowania MC6. Reklamowany jest on jako niezwykle intuicyjny i zapewniający użytkownikowi wiele swobody.

Nowa seria maszyn produkowana będzie w Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz niemieckim zakładzie przedsiębiorstwa. W Chinach rozpocznie się ona w 2013 r., a w Stanach Zjednoczonych nieco później.

Czytaj więcej: Wtryskarki 547 Nowości 259

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2