Wtryskarki firmy Ferromatik Milacron

Wtryskarki firmy Ferromatik Milacron
Firma Ferromatik Milacron wprowadziła na rynek nowe wtryskarki. Po raz pierwszy w Polsce zostały one pokazane podczas majowych targów Plastpol w Kielcach.

Seria F to nie tylko nowatorski design, ale przede wszystkim maszyny o najwyższej wydajności i niskim zużyciu energii elektrycznej. Obejmuje ona maszyny o sile zamknięcia w przedziale 500 – 6500 kN. W tej chwili rodzina obejmuje dziesięć wielkości, w przyszłości ma być jeszcze rozbudowywana. Seria F swoją światową premierę miała na ostatnich targach K w niemieckim Düsseldorfie.

To co najmocniej wyróżnia nowe wtryskarki Ferromatika to dowolność przy wyborze napędów osi ruchomych. Oznacza to, że każda oś może być napędzana hydrauliczne lub elektrycznie, w zależności od potrzeby produkcji. Dowolne skonfigurowanie umożliwia uzyskanie hydraulicznego bądź elektrycznego ruchu formy, wyrzutnika, ruchu agregatu, wtrysku i plastyfikacji.

Wtryskarki F firmy Ferromatik Milacron


Wtryskarki w największym stopniu przeznaczone są do produkcji opakowań oraz elementów idących na potrzeby branży medycznej.

Wtryskarka gwarantuje lepszą kontrolę temperatury dzięki dodatkowej strefie (L/D 22) lub dwóm dodatkowym strefom (L/D 25). Jest też w stanie pracować w trzech wersjach wydajności: General Performance (elektryczna) – dla części technicznych, Advanced Performance (elektryczna/hydrauliczna) - dla opakowań, High Performance (hydrauliczna) – dla wyrobów cienkościennych.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448