Wypadek na instalacji olefin w Orlenie

Wypadek na instalacji olefin w Orlenie
W środę rano podczas prac remontowych przy instalacji olefin na terenie fabryki Orlenu w Płocku doszło do zapłonu lotnych węglowodorów, w wyniku którego obrażenia odniosło sześciu pracowników firmy zewnętrznej. Do wypadku doszło podczas prac związanych z uruchomieniem będącej w postoju i wyłączonej z ruchu technologicznego części instalacji.

Na miejsce wypadku natychmiast dotarły służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej. Z informacji udzielonych przez służby wynika, że nie ma zagrożenia dla życia poszkodowanych, którzy trafili na obserwację medyczną do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku.

Nie są znane przyczyny zapłonu. Okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić powołana w tym celu komisja specjalistów z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej.

Płocka instalacja olefin składa się z dwóch ciągów technologicznych. Jeden z nich jest w trakcie rozruchu, natomiast drugi ciąg jest wyłączony z pracy i zostanie włączony, gdy służby utrzymania ruchu technologicznego zdecydują o jego bezpiecznym uruchomieniu.


brak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska