Wyróżnienie Plastpolu dla firmy Kamado za nowoczesny spektrofotometr

Ponieważ każda barwa ma swoją własną, niepowtarzalną osobowość, więc metoda XDNA umożliwia określenie wielokątowe danych spektralnych w formacie trójwymiarowym. Ten trójwymiarowy model matematyczny jest szczególny dla każdej barwy i można go wykorzystać jako charakterystyczny „odcisk palca“.

I właśnie kluczem do funkcjonowania tej metody jest nowy spektrofotometr MA98. Opracowuje on dane przy pomocy opatentowanego algorytmu xDNA. I właśnie za urządzenie Kamado otrzymało wyróżnienie Targów Plastpol.

- Nasz nowy wielokątowy spektofometr MA98 jest w stanie dostarczyć użytkownikowi o wiele więcej podstawowych informacji dotyczących w szczególności efektów błyskowych i specjalnych filmu lakierniczego. Przyrząd w sposób logiczny nawiązuje do poprzedniego modelu spektrofotometrów X-Rite, które zdominowały obszar pomiarów lakierów metalicznych w ciągu minionych 10 lat. Jednak w ciągu tego okresu technologia uległa dalszemu rozwojowi - tłumaczyli w Kielcach przedstawiciele firmy Kamado.

Czas więc na zaprezentowania głównych walorów spektrofotometru MA98 firmy X-Rite.

Jest to jedyne urządzenie na rynku, które zdaniem przedstawicieli spółki, szczególnie dokładnie mierzy właściwości filmu powlekającego. Jest to ważne szczególnie ze względu na rosnącą liczbę lakierów z efektem połyskowym, które co roku trafiają do sprzedaży. Ponadto MA98 dostarcza wyjątkowy profil efektowego lakieru, który ma zupełnie jasną wartość wyrazu dla wszystkich użytkowników. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu i jednocześnie pieniędzy podczas wprowadzania nowych wyrobów i programów. Co ważne pomaga ono również rozpoznać, czy przyczyną niezgodności kolorystycznej jest nieprawidłowa pigmentacja czy też różne warunki aplikacji.

Spektrofotometr dostarcza też wszelkie potrzebne dane do analizy i do osiągnięcia zgodności kolorystycznej między wzorcem i wyrobem końcowym oraz informacje dotyczące modyfikacji receptury barwnej lub potrzebnych zmian w procesie aplikacji. Zdaniem przedstawicieli firmy Kamado ważną jego zaletą jest również fakt, że dzięki systemowi trzech czujników spektrofotometr identyfikuje równomierne ciśnienie na mierzoną próbkę, niezawodnie i powtarzalnie mierzy również małe oraz zakrzywione płaszczyzny.

W porównaniu z poprzednim modelem nowy przyrząd MA98 jest wyposażony w podwójną ilość kątów iluminacyjnych oraz czujników. Ma dwa kąty iluminacyjne, sześć kątów położonych za sobą na jednym poziomie i cztery dodatkowe kąty położone poza tym poziomem. Na podstawie odczytywanych danych można wygenerować zupełnie nowe parametry, które charakteryzują:

Jeżeli przedstawimy sobie spektrofotometr jako faktyczną namiastkę ludzkiego oka, to xDNA software w połączeniu z MA98 służy jako mózg ludzki, który ocenia całą skalę złożonych danych. Wynikiem tej analizy jest zrozumiała dla człowieka informacja z zupełnie jednoznaczną wartością końcową.


brak
 

Spektrofotometry stacjonarne i przenośne do pomiaru barwy, mierniki połysku

Polska