Wyróżnienie targów Plastpol za system Desma Flow Control

Wyróżnienie targów Plastpol…
Niemieckie przedsiębiorstwo Klöcner Desma Elastomertechnik otrzymało wyróżnienie podczas odbywających się w ubiegłym miesiącu w Kielcach targów Plastpol.

Firma Klöcner Desma Elastomertechnik została wyróżniona przez organizatorów imprezy za przedstawienie jednej z ciekawszych targowych prezentacji dotyczących narzędzi i oprzyrządowanie służącego do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Innowacyjnym rozwiązaniem był blok zimnych kanałów w formach przeznaczony do wtryskiwania gumy Desma Flow Control.

Nowe rozwiązanie to kilka usprawnień. Przede wszystkim zapewnia ono lepszą kalibrację dysz z pulpitu sterowania maszyny. Pozwala także na rozwój możliwości równoczesnego wtrysku wyrobów o różnej objętości i to podczas jednego cyklu. Zaletą jest ponadto możliwość prowadzenia bezpośredniego wtrysku. Całość odznacza się dość dużą łatwością jeśli chodzi o czyszczenie i to nawet przy zmianie stosowanej mieszanki. Co więcej stworzony przez Klöcner Desma Elastomertechnik system zapewnia możliwość zastosowania go w pracujących już maszynach, co jest znacznym ułatwieniem dla przetwórców prowadzących już produkcję. To co w opinii obecnych na targach Plastpol przedstawicieli z Niemiec w największym chyba stopniu przesądza o powodzeniu ich produktu, to fakt że gwarantuje on stosunkowo szybką, bo kilkumiesięczną amortyzację poniesionych kosztów dzięki oszczędności używanego surowca.

Jak tłumaczyli w Kielcach przedstawiciele niemieckiej spółki są oni dopiero zainteresowani większą obecnością na rynku w Polsce. W tej chwili jest ona bowiem stosunkowo niewielka.

Desma na targach Plastpol 2009brak
 

Producent wtryskarek do gumy

Niemcy