Wysokowydajne wytłaczarki od battenfeld-cincinnati

Wysokowydajne wytłaczarki…
battenfeld-cincinnati oznacza energooszczędne, wydajne wytłaczarki i kompletne linie do wytłaczania rur o wszystkich wymiarach (od mikrorurek do dużych rur o średnicy 2.6 m), profili, płyt, folii do opakowań produktów spożywczych oraz do granulacji PVC. Zakłady produkcyjne w Niemczech, Austrii, Chinach i USA oraz rozległa sieć sprzedaży i serwisu o światowym zasięgu wspierają klientów na całym świecie.

Podczas ubiegłorocznych targów K firma battenfeld-cincinnati zaprezentowała dwie kompletnie nowe serie wytłaczarek umożliwiające wyższe wydajności, doskonałe przetwórstwo oraz wysoką oszczędność energii. Poza tym przedstawiony został system FDC (fast dimension change) do zmiany wymiarów rury inline oraz nowy model wypróbowanego zestawu walców chłodzących do wytłaczania folii przy wysokiej wydajności.

conEX NG: dwuślimakowa wytłaczarka stożkowa dla najwyższej produktywności

Nowa seria maszyn conEX NG (NG= Next Generation) jest dostępna w wielkościach 42, 54 i 65 mm. Dysponuje ona mechanicznie elastycznym i wytrzymałym układem przeniesienia napędu i ulepszonym termostatowaniem ślimaków. Wytłaczarki stożkowe zostały technologicznie całkowicie przekonstruowane. Wydłużona strefa grzania wstępnego i zoptymalizo-wany design ślimaków zapewniają wyższe wydajności (20-250 kg/h dla profili i przetwórstwa WPC/NFC oraz 60-450 kg/h dla rur).

Ich wykonanie umożliwia jednocześnie równowagę pomiędzy mechanicznym wprowadza-niem energii poprzez tarcie i termicznym wprowadzaniem energii, co poszerza zakres przetwarzanych materiałów bazujących na PVC. W ten sposób z jednej strony minimalizowane jest zużycie maszyny, a z drugiej zapewnione, że najróżniejsze mieszanki materiałowe mo-gą być przetwarzane za pomocą jednej konfiguracji ślimaków.

conEX NG: dwuślimakowa wytłaczarka stożkowa


Dzięki wytrzymałej mechanicznej konstrukcji maszyny, wytłaczarka może wytrzymywać wysokie ciśnienia głowicy aż do 520 bar wynikające z coraz bardziej złożonych geometrii i cieńszych ścianek produktu końcowego. conEX NG jest również jak najbardziej odpowiednia do zadań co-extruzyjnych. Jest ona dostępna w wielu wersjach kolumnowych i dzięki ulepszonej regulacji wysokości i kąta nachylenia może być optymalnie dopasowana do każdej wytłaczarki bazowej.

solEX NG: nowa wytłaczarka jednoślimakowa oferuje niższe temperatury masy i niższe zużycie energii

Wytłaczarka solEX NG (NG= Next Generation) jest dostępna w 4 wielkościach (60, 75, 90 i 120 mm) i oferuje wydajności od 1.000 do 2.500 kg/h – wzrost przy poszczególnych wielkościach do 25% w stosunku do serii solEX.

Firma battenfeld-cincinnati stworzyła dla wytłaczarki solEX NG wyznaczający kierunek nowy układ uplastyczniający. W tym przypadku całkowicie na nowo zaprojektowane zostały cylin-der, ślimak i tulejka zasypowa. Dzięki nowatorskiemu układowi jednostki uplastyczniającej możliwy jest wzrost wydajności topienia przy łagodnym i energooszczędnym sposobie pracy. Temperatura masy w wytłaczarce redukuje się przy porównywalnych przepustowościach o wartość do 10°C, podczas gdy homogeniczność tworzywa pozostaje tak samo dobra. Poza tym możliwa jest oszczędność do 15% kosztów energii: z jednej strony potrzebne jest mniej energii napędowej, z drugiej strony konieczne jest znacząco mniejsze odprowadzanie ciepła przez cylinder i chłodzenie tulejki zasypowej.

solEX NG: nowa wytłaczarka jednoślimakowa


W wyniku zmienionego mechanizmu transportowania możliwy jest również wzrost przepustowości właściwej i poprawienie przetwórstwa przemiału, dzięki czemu stosowane mogą być większe udziały przemiału bez konieczności akceptowania strat w zachowaniu procesu.