Wystartowały zapisy na akcje Azotów Tarnów

Wystartowały zapisy na akcje Azotów Tarnów
Rozpoczęły się zapisy na oferowane w transzy indywidualnej akcje Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach. Potrwają do 11 czerwca. Dzień później spółka ogłosi cenę emisyjną.

Na razie wiadomo jak przedstawia się przedział cenowy Akcji Serii B. Wynosi on od 18,8 zł do 22,6 zł. Jest jednakowy dla obydwu transz oferowanych przez ZAT. Oferta publiczna firmy składa się z 9,6 - 16 mln nowych akcji na okaziciela serii B. Oferta podzielona jest na dwie transze: 25 proc. akcji oferowanych jest w transzy dla inwestorów indywidualnych, natomiast 75 proc. w transzy dla inwestorów instytucjonalnych. Sprzedaż akcji prowadzoną w ramach transzy indywidualnej obsługuje konsorcjum domów maklerskich BZ WBK i PKO BP.

- Początkowo planowaliśmy sprzedaż wyłącznie poprzez DM BZ WBK. Powołanie konsorcjum dwóch domów maklerskich BZ WBK i PKO BP to nasza odpowiedź na oczekiwanie rynku. Jest efektem bardzo dużego zainteresowania inwestorów indywidualnych akcjami naszej firmy - mówi Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Azotów Tarnów.

Prezes Azotów Tarnów Jerzy Marciniak

W wyniku powołania konsorcjum domów maklerskich akcje Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach SA serii B oferowane w transzy indywidualnej są dostępne w ponad 30 punktach Domu Maklerskiego PKO BP i 118 punkach POK DM BZ WBK w całym kraju.

Azoty informują również, że cały czas trwają spotkania przedstawicieli szefostwa spółki z inwestorami instytucjonalnymi, którzy są zainteresowani nabyciem akcji serii B. Jak zapewnia Prezes Azotów Jerzy Marciniak, przebieg rozmów wskazuje na duże zainteresowanie ofertą. Wczoraj zarząd spółki udał się na spotkania z reprezentantami niemieckich i austriackich instytucji finansowych. - Nasza oferta jest skierowana na rynek polski, ale moment debiutu jest znakomitą okazją by nawiązać relacje na międzynarodowym rynku finansowym i zamierzamy z tej możliwości skorzystać - dodaje Jerzy Jurczyński.

W parze z przygotowaniami do giełdowego debiutu idą normalne działania biznesowe spółki. Właśnie sprzedała ona swoją licencję na stosowanie technologii produkcji tworzywa konstrukcyjnego POM chińskiej spółce Yunnan Yuntianhua.

Czytaj więcej: Giełda 132

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8