Wyszukiwarka inżynierów pomoże znaleźć pracowników

Wyszukiwarka inżynierów pomoże znaleźć pracowników
Dzisiejszy rynek pracy charakteryzuje się stale rosnącą dynamiką. Jak w każdej innej dziedzinie, skrócenie czasu od podjęcia decyzji do jej pełnej realizacji stanowi jedno z kluczowych źródeł oszczędności. Dlatego też każdy pracodawca oczekuje, że wszystkie procesy, w tym rekrutacje nowych pracowników, będą przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie.

Jeszcze kilka lat temu pozyskanie właściwych kandydatów do procesu rekrutacyjnego zajmowało pracodawcom o wiele więcej czasu niż obecnie. Firmy poświęcały dużo uwagi rzetelnemu przygotowaniu oferty pracy, ustaleniu najlepszej metody poszukiwań i dotarcia do specjalistów, wybraniu partnerów rekrutacyjnych (gazety, portale pracy, agencje doradztwa personalnego).
Weryfikacja kandydatów odbywała się wieloetapowo. Pierwsza selekcja specjalistów była przeprowadzana na podstawie CV i listu motywacyjnego. Kolejny etap rekrutacji stanowiły wywiady telefoniczne z wybranymi osobami. Dopiero wtedy najlepsi kandydaci byli zapraszani na bezpośrednie spotkania. Wszystkie powyższe działania składały się na wydłużenie procesu rekrutacyjnego.

Obecna sytuacja rynkowa i konieczność natychmiastowego dostosowywania się do niej zmusza pracodawców do szybkiej reakcji na zmiany. Przedsiębiorstwa szukają metod na dotarcie do kandydatów spełniających ich wymagania w jak najkrótszym czasie. Nie mogą miesiącami czekać na spływ aplikacji po publikacji ogłoszeń prasowych lub internetowych. Taka sytuacja wymusza pojawienie się bardziej skutecznych metod pozyskiwania wartościowych kandydatów.

Bank Danych o Inżynierach, który od ponad 21 lat pomaga pracodawcom w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, opracował nowe narzędzie wspierające proces rekrutacji - Wyszukiwarkę Inżynierów. Narzędzie umożliwia udostępnienie zainteresowanym pracodawcom zgromadzone przez BDI informacje na temat kandydatów i ich doświadczeń zawodowych.
Za pośrednictwem prostej w obsłudze wyszukiwarki pracodawcy otrzymują dostęp przez Internet do ponad 155 tys. zarejestrowanych specjalistów, dzięki temu mogą w krótkim czasie z dowolnego miejsca znaleźć i skontaktować się z odpowiednim pracownikiem. Podstawowym atutem wyszukiwarki jest przyśpieszenie i zwiększenie efektywności działań rekrutacyjnych.

W bazie BDI znajdują się specjaliści każdego szczebla związani z techniką, technologią, inżynierią, badaniami i rozwojem oraz informatyką. Są to zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak i aktualnie kończący studia absolwenci kierunków technicznych. Pracodawca może precyzyjnie wyszukać potencjalnych pracowników wykorzystując dowolnie dobrane słowa kluczowe. Dodatkowo może filtrować wyszukane osoby według regionu, branży, znajomości języków obcych, czy też doświadczenia.

Jednym z największych atutów Wyszukiwarki Inżynierów jest to, że za jej pomocą firmy mogą skontaktować się również z kandydatami, którzy nie są aktywni na rynku pracy i nie przeglądają ogłoszeń rekrutacyjnych. Jest to jedyna metoda dotarcia do tych osób, gdyż nigdy nie zgłoszą się sami na publikowane oferty pracy. Dzięki wyszukiwarce pracodawca ma okazję przedstawić wybranym samodzielnie kandydatom możliwość podjęcia pracy u siebie oraz zachęcić go do udziału w rekrutacji.

Czytaj więcej: Praca 40

brak
 

Jedna z najstarszych firm doradztwa personalnego, dysponuje największą bazą danych o informatykach i inżynierach wszystkich specjalności

Polska