XXIV Konferencja Użytkowników SIMULII

XXIV Konferencja Użytkowników SIMULII
W dniach 12-13 października 2017 r. w hotelu IBB Andersia w Poznaniu odbędzie się XXIV Konferencja Użytkowników programów SIMULII (dawniej Użytkowników Abaqus). Swoimi doświadczeniami podzielą się z w tym roku min. użytkownicy SIMULII z ABB, Delphi, Tenneco, PESY, użytkownicy akademiccy z Politechniki Lubelskiej, Warszawskiej i Poznańskiej.

Pierwszy dzień konferencji wypełnią prezentacje gości z SIMULII Dassault Systemes i pracowników BUDSOFT’u na temat możliwości nowych wersji programów SIMULII. Zaprezentowany zostaną m.in.: program do zarządzania danymi symulacji, zupełnie nowe podejście do symulacji procesów wytwarzania przyrostowego oraz najnowsze rozwiązania do obliczeń chmurze. W drugiej części dnia swoje referaty wygłoszą użytkownicy SIMULII, którzy zaprezentują swoje dokonania.

W drugim dniu konferencji planujemy dwa seminaria. Pierwsze, na temat nowości w ostatnich wersjach Abaqus/Standard i Abaqus/Explicit, w tym o nowych modelach materiałów, technikach bezsiatkowych, spawaniu i wytwarzaniu przyrostowym (additive manufacturing). Drugie natomiast, na temat efektywnych metod modelowania zadań kontaktowych, w tym o zagadnieniach zbieżności i dokładności rozwiązań.Szczegółowe informacje na temat konferencji, programu oraz rejestracji można znaleźć na dedykowanej stronie http://www.budsoft.com.pl/konferencja2017

Źródło: BudSoft Sp. z o.o.