Za produkcję i używanie foliówek grozi więzienie

Za produkcję i używanie foliówek grozi więzienie
W Indiach za produkcję jednorazowych toreb z tworzyw sztucznych można już iść do więzienia. Do tej pory w tak surowy sposób z foliówkami jeszcze nigdzie nie walczono.

Lokalne władze Delhi, czyli hinduskiej stolicy, nałożyły całkowity zakaz na wytwarzanie, sprzedaż, składowanie i używanie w tym mieście jednorazowych torebek wykonanych z polietylenu. Zakaz obowiązuje od 4 kwietnia tego roku. Jest to rozszerzenie prawa wprowadzonego w 2009 r. Od tego czasu nie było ono jednak zbyt skwapliwie egzekwowanego, a ponadto nie było obwarowane aż tak surową sankcją. Teraz oprócz kary pięciu lat więzienia na łamiących zakaz może czekać również grzywna finansowa w wysokości 1,4 tys. funtów.

Przedsiębiorcy już skarżą się, że upadną setki firm wytwarzających torebki i zastanawiają się nad jakąś formą obywatelskiego oporu. W samym tylko okręgu przemysłowym w Delhi działa 94 takich wytwórców. Poza tym okręgiem funkcjonuje jeszcze wiele innych przedsiębiorstw. Wszystkie one generują roczną sprzedaż na poziomie 82 mln funtów.
Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże