Zakłady Azotowe Tarnów liczą na pół miliarda złotych

Zakłady Azotowe Tarnów przygotowują prospekt emisyjny i mają nadzieję, że uda im się pozyskać z rynku ponad 500 mln zł na inwestycje.

Zdaniem szefostwa ZAT celem firmy jest osiągnięcie z emisji większej kwoty niż deklarowany wcześniej poziom inwestycji przez inwestora branżowego.

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku tarnowski zakład miał zostać sprzedany branżowemu inwestorowi - spółce PCC AG, ale resort skarbu ostatecznie wycofał się z tego projektu. Wtedy inwestor zapowiadał przeprowadzenie inwestycji o wartości około 500 mln zł.

W tej chwili Zakłady Azotowe Tarnów są na etapie przygotowywania się do emisji i pod koniec sierpnia postarają się podać możliwy termin złożenia prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego.

- Na razie nie chcielibyśmy mówić o konkretnym terminie złożenia prospektu. Specjalne zespoły w firmie przygotowują między innymi materiały do wyceny spółki i opracowują raport środowiskowy – mówi rzecznik ZAT Jerzy Jurczyński. - Więcej o możliwym terminie złożenia prospektu będziemy mogli powiedzieć pod koniec sierpnia.

W ocenie wielu analityków do giełdowego debiutu Zakładów mogłoby dojść najwcześniej na przełomie tego i następnego roku.

Z ostatnich zapowiedzi resortu skarbu wynika, że na rynek trafią tylko papiery nowej emisji. Nie będą sprzedawane papiery należące do Skarbu Państwa.

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8