Założyciel sieci IKEA z wizytą w Bydgoszczy

Założyciel sieci IKEA z wizytą w Bydgoszczy
Firma Hanplast Sp z o.o. z Bydgoszczy gościła w swoich progach założyciela znanego na świecie koncernu IKEA - Ingvara Kamprada. Hanplast jest priorytetowym dostawcą elementów wykonanych z tworzyw sztucznych dla firmy IKEA. Tę wysoką pozycję wśród europejskich dostawców sieci polska firma wypracowała dzięki długoletniej i owocnej współpracy trwającej od 1999 roku.

Chociaż wizyta była przede wszystkim wyrazem uznania dla wkładu firmy Hanplast w rozwój sieci sklepów IKEA, poruszano także kwestie o charakterze biznesowym. Omawiano m.in. wspólne rozpoczęcie nowych projektów zmierzających do dalszego dynamicznego rozwoju obu firm oraz zwiększenie produkcji artykułów z materiałów pochodzących z recyklingu. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wysłuchania bardzo ciekawej historii początków współpracy firmy IKEA z dostawcami z Polski. Owocem wizyty Ingvara Kamprada jest wdrożenie innowacyjnych technologii, które przyczynią się do powstania zupełnie nowych produktów sieci sklepów IKEA.

Ingvar Kamprad w Bydgoszczy


Poza rozmowami z zarządem podczas swojej wizyty Ingvar Kamprad zwiedził także hale produkcyjne i rozmawiał z pracownikami. Wymieniając uściski dłoni, szybko skrócił dystans wobec siebie i zaskarbił sobie życzliwość załogi. Na koniec wizyty bardzo miłym gestem było wspólne pamiątkowe zdjęcie z pracownikami firmy Hanplast, wykonane na życzenie pana Ingvara Kamprada.

Ingvar Kamprad w Bydgoszczy


Działająca od 1993 roku firma Hanplast zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku oraz produkcją form wtryskowych. Z usług firmy Hanplast korzysta przede wszystkim branża elektroniczna, elektrotechniczna, telekomunikacyjna oraz opakowaniowa.