Zielone światło dla przejęcia Ineos Styrenics przez Synthos

Zielone światło dla przejęcia Ineos Styrenics przez Synthos
Oświęcimski Synthos poinformował o spełnieniu się warunku zawieszającego zawartego w umowie dotyczącej przejęcia akcji Ineos Styrenics przez polską firmę. Wraz z udzieleniem przez Komisję Europejską bezwarunkowej zgody na transakcję przed Synthosem stoi szansa na zdominowanie europejskiego rynku polistyrenu.

O planach przejęcia Ineos Styrenics Synthos poinformował w maju br. Transakcja o wartości 80 mln euro miała być sfinalizowana w 2 poł. br., po uzyskaniu koniecznych pozwoleń. Decyzja KE z 26 sierpnia otwiera więc drogę do ostatecznego sfinalizowania transakcji.

- Celem przejęcia jest dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS) oraz zapewnienie, że EPS pozostanie pierwszym wyborem klientów spośród wszystkich materiałów izolacyjnych - mówił w maju Tomasz Kalwat, prezes zarządu polskiej firmy.

Ineos Styrenics posiada zakłady przemysłowe w Wingles i Ribécourt w Północnej Francji oraz w Bredzie w Holandii, gdzie wytwarzany jest polistyren spienialny dla przemysłu budowlanego i opakowaniowego. Te trzy zakłady produkcyjne są wspierane przez centrum technologiczne w Bredzie, tam również znajduje się dział obsługi klienta, logistyki i finansów. Spółka zatrudnia ok. 250 osób.

Synthos to jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, największy europejski producent kauczuków emulsyjnych i wiodący producent polistyrenu spienialnego.