Zmiany w zarządzie producenta opon

Zmiany w zarządzie producenta opon
Na początku czerwca WZA Firmy Oponiarskiej Dębica SA wybrało członków rady nadzorczej spółki, ta zaś powołała zarząd spółki na nową kadencję. Na stanowisko prezesa powołano Stanisława Cieszkowskiego, dyrektora ds. produkcji. W skład zarządu weszli również: Radosław Bolkowski, dyrektora ds. handlowych, Mariusz Solarz, dyrektora ds. prawnych oraz Ireneusz Maksymiuk, dyrektor ds. finansowych Goodyear w Rosji.

- Obejmuję stanowisko prezesa zarządu firmy bardzo nowoczesnej, która posiada mocną pozycję rynkową i jest jednym z największych polskich eksporterów – powiedział Stanisław Cieszkowski. - To dla mnie duże wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie, aby nie tylko utrzymać status quo, ale przede wszystkim zwiększać wartość spółki i jej konkurencyjną pozycję. Ponadto, będąc związanym od wielu lat tak z samą firmą, jak i jej otoczeniem, szczególnie zależy mi, aby spółka nadal była dobrym sąsiadem lokalnej społeczności w Dębicy, troszczącą się o jej rozwój.

W skład rady nadzorczej obecnej kadencji wybrano: Jacka Pryczka (jako przewodniczącego), Renatę Kowalską-Andres, Dominikusa Golsonga, Macieja Mataczyńskiego, Karla Brocklehursta, Łukasza Rędziniaka oraz Janusza Rasia.

- Nowy zarząd firmy jest bardzo silny - powiedział Jacek Pryczek, przewodniczący rady nadzorczej oraz dyrektor zarządzający Goodyear Europa Centralna. - Będą ją reprezentowali fachowcy z dużym doświadczeniem, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem zapewniają jej mocną pozycję na rynku. Cieszę się, że jako przewodniczący rady nadzorczej spółki, będę mógł wspierać nowy zarząd we wszystkich istotnych dla jej rozwoju sprawach.

Stanisław Cieszkowski, nowy prezes zarządu firmy, jest absolwentem Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej. Pracę w Firmie Oponiarskiej Dębica SA rozpoczął w 1980 r. na stanowisku mistrza Zakładu Produkcji Mieszanek, awansując następnie na kolejne stanowiska: starszego mistrza, kierownika wydziału, kierownika Zakładu Produkcji Mieszanek, kierownika Zakładu Produkcji Opon Rolniczych, szefa produkcji i dyrektora ds. produkcji. W okresie od lutego 2006 roku do listopada 2007 roku był dyrektorem ds. produkcji Sava Tires w Słowenii, a od listopada 2007 roku do kwietnia 2009 roku – dyrektorem ds. produkcji fabryki Goodyeara w Uitenhage w Republice Południowej Afryki.